با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری انجام شد؛

افتتاح بزرگترین مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در استان همدان

بزرگترین مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در استان همدان، در شهرستان مریانج، با حضور محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در 163 حرفه تخصصی گردشگری در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع افتتاح شد.

تامین 24 / مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور، در شهرستان مریانج استان همدان، با حضور محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، سلیمان پاک سرشت، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سید سعید شاهرخی، استاندار همدان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع افتتاح شد.

 

پاک سرشت، در ابتدا با اشاره به مطالعات انجام شده در طرح تکاپو، گفت: یکی از مزیت ها و ظرفیت های غرب کشور و به ویژه استان همدان، حوزه هتلداری و گردشگری است که انطباق آموزش های مهارتی مرتبط این حوزه با رشته مذکور از اولویت های آن است.

 

وی افزود: گام اساسی برای تربیت نیروی انسانی از اهداف کلیدی در صنعت گردشگری است و فرهنگ سازی در صنعت گردشگری می تواند، نوید بخش سرمایه‌گذاری بلندمدت در سطح استان، کشور و ملی باشد.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از مشارکت مطلوب بخش خصوصی در افتتاح این مرکز خبر داد و گفت: بخش خصوصی، شرکا و کارآفرینان علاوه بر اداره مرکز هتلداری و گردشگری، در کسب درآمد و ایجاد اشتغال پایدار نیز موفق عمل کرده اند که مشابه این طرح  باید در استان های دیگر نیز پیگیری و اجرا شود.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، پاک‌سرشت، ویژگی بارز این مرکز را آموزش های جامع و کامل در سه حوزه تغذیه، هتلداری و گردشگری دانست و اظهار کرد: در این مرکز برای طیف وسیعی  از ذینفعان و مهارت آموزان، آموزش های لازم پیش بینی شده است.

 

وهب مختاران، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نیز گفت: آموزش‌های مرکز هتلداری و گردشگری غرب کشور مبتنی بر آموزش‌های کوتاه مدت خواهد بود به طوری که تا به امروز 163 حرفه در حوزه گردشگری، هتلداری، خانه داری، آشپزی و صنایع دستی شناسایی شده که به صورت تخصصی آموزش‌های خاص ارائه خواهد شد.


ارسال نظر

captcha