پیش از ظهر امروز دوشنبه

زلزله ۵.۷ ریشتری مسجدسلیمان را لرزاند

شهرستان مسجدسلیمان در استان خوزستان با زلزله ای با قدرت ۵.۷ ریشتر به شدت لرزید.

تامین 24 / ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه امروز زمین لرزه‌ای با قدرت ۵.۷ ریشتر شهرستان مسجدسلیمان در استان خوزستان را به شدت تکان داد.

 

این زمین لرزه به طول جغرافیایی ۴۹.۵، عرض جغرافیایی: ۳۱.۹۵ و در عمق ۱۷ کیلومتری رخ داد.

 

این زلزله در ۱۹ کیلومتری مسجد سلیمان (خوزستان)، ۲۹ کیلومتری قلعه خواجه (خوزستان) ،۳۷ کیلومتری ایذه (خوزستان) ،۱۰۴ کیلومتری اهواز و۱۳۴ کیلومتری شهرکرد حادث شده است.

 

شدت زمین لرزه به حدی بود که همه شهرهای استان خوستان و حتی استان‌های همدان، چهار محال و بختیاری و لرستان هم این زمین لرزه را احساس کردند.

 

تخریب برخی ساختمان‌ها در مسجدسلیمان

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان با اشاره به زلزله امروز این شهرستان گفت: این زلزله تاکنون خسارات جانی در بر نداشته است.

 

حیدر حجتی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: زلزله امروز تاکنون خسارت جانی در بر نداشته است، اما خساراتی مانند تخریب ساختمان در پی داشته است.

 

وی افزود: در حال حاضر مشخص نیست که خسارات در چه حد است.

 

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان با اشاره به اعلام آماده‌باش این شهرستان گفت: تاکنون به شهرستان‌های دیگر درخواست کمک نداده‌ایم.

 

اعزام ۵ تیم ارزیاب امدادی به محل وقوع زلزله

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز اعلام کرد: تا شعاع ۱۵ کیلومتری زمین‌لرزه مسجد سلیمان ۵۶ روستا با جمعیت حدودا ۵۵۸۰ نفر زندگی می‌کنند و پنج تیم ارزیاب به منطقه ارسال شده‌اند.

 

مصطفی مرتضوی در گفت‌و‌گو با مهر افزود: تا شعاع ١٥ کیلومتری مرکز این زمین‌لرزه، ٥٦ روستای دارای آبادی با جمعیت بالغ بر ٥٥٨٠ نفر جمعیت وجود دارد و لرزش زمین در استان های بوشهر و لرستان هم احساس شده است.

 

وی ادامه داد: مرکز کنترل عملیات امداد و نجات فعال شده و علاوه بر پنج تیم ارزیاب که به منطقه اعزام شده‌اند، به طور پیوسته با استان خوزستان در تماس هستیم. منطقه روستایی بوده اما خوشبختانه تا کنون گبر اساس گزارش‌های ما خسارتی در پی نداشته است. در حال ارتباط گیری با استان های همجوار هم هستیم و آن‌ها را نیز رصد می کنیم چرا که استان های همجوار هم لرزیده است.

 

بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری تا کنون دو پس‌لرزه نیز به بزرگی ۳.۹ در عمق ۸ کیلومتری و ۴ ریشتر در عمق ۲۰ کیلومتری در محل وقوع این زلزله گزارش شده است.

 


ارسال نظر

captcha