یادداشتی از عبداله شیرکوند

نقش محوری تأمین‌اجتماعی در تأمین رفاه و امنیت اجتماعی

تأمین‌اجتماعی در مفهومی گسترده، یکی از هدف‌های اساسی پیامبران الهی بوده است. پیامبران در کنار دعوت انسان به بندگی خداوند، آنها را به رعایت عدل، پرهیز از ثروت اندوزی و کمک به نیازمندان دعوت کرده‌اند. پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله در نکوهش ثروت‌مندان بی‌تفاوت می‌فرماید: وای بر توانگران (به دلیل رسیدگی نکردن به نیازمندان).

عبداله شیرکوند

مدیرکل تأمین‌اجتماعی استان بوشهر

تامین 24 / سازمان تأمین‌اجتماعی به‌ عنوان نهاد عمومی غیردولتی و بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر کشور بیش از نیمی از جمعیت کشور را زیر چتر حمایت خود دارد و با ارائه خدمات در بخش‌های مختلف بیمه‌ای و درمانی، نقشی موثر و چشمگیر در تأمین رفاه، امنیت اجتماعی و آینده خانواده بزرگ تحت پوشش خویش ایفا می‌نماید که همین نقش تاثیرگذار، بر اهمیت جایگاه این سازمان در مناسبات اجتماعی، امنیتی، اقتصادی و ... کشور دلالت دارد.

رابطه تنگاتنگ این سازمان با رفاه و سلامتی حال و آینده جمعیت چند میلیونی تحت پوشش، باعث شده است تا همواره این سازمان تلاش کند نقش محوری خود را در رابطه با رونق تولید، اقتصاد و اشتغال نیز به خوبی درک نموده و به ایفای تعهداتش بپردازد و علی‌رغم وجود تحریم‌ها و فشارهای ظالمانه از سوی استکبار جهانی خود را موظف به کسب رضایت‌مندی مخاطبان شریف این سازمان دانسته و به رسالت خود که همانا پاسخگویی مطلوب به نیازهای بیمه‌ای و درمانی مخاطبان است، عمل نماید.

اعتماد و همدلی میان اقشار شریف کارگری و کارفرمایی و سازمان تأمین‌اجتماعی، عامل بسیار مهمی در موفقیت این سازمان برای پیشبرد ماموریت‌ها و اهداف خویش است و در همین راستا این سازمان در طول فواصل زمانی و به مناسبت‌های مختلف با اجرای طرح‌های تشویقی و تخفیف‌های ویژه، سعی بر حفظ و افزایش این فضای همدلی و اعتماد می‌نماید.

معتقدیم آسایش و رفاه اجتماعی، حقی است همگانی که بخش مهمی از آن می‌تواند و باید در سایه تلاش و کوشش نیروهای مولد جامعه و به‌ اتکای سرمایه‌گذاری در عرصه‌های گوناگون اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ایجاد اشتغال، ارتقای درآمدهای ملی و بازتوزیع عادلانه و عزت‌مدارانه آن‌ها، از طریق توسعه بیمه‌های ‌اجتماعی محقق شود و سازمان تأمین‌اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر اجتماعی و محوری‌ترین بخش نظام رفاه و تأمین‌اجتماعی کشور، در سال رونق تولید موجب تحقق اهداف کلان اقتصاد مقاومتی گردیده و شرایط امن و آرام را  برای فعالیت تولیدگران و کارآفرینان، در مسیر تحقق توسعه پایدار و انسان‌محور فراهم خواهد ساخت.

در استان بوشهر که بیش از 80 درصد از جمعیت آن زیر چتر خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی هستند و به لحاظ وجود صنایع عظیم نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی، دریا، کشاورزی و بازرگانی یکی از استان‌های مهم و استراتژیک کشور محسوب می‌شود، همه تلاش مدیران و کارکنان این سازمان، کمک به فضای رونق تولید و توجه ویژه به فرهنگ کار و تلاش است و از سویی دیگر نیز سعی می‌شود با به روزرسانی و استفاده از فناوری‌های نوین در ارایه خدمات، آن‌طور که شایسته مخاطبان شریف و فهیم سازمان تأمین‌اجتماعی است به ایشان خدمت نمائیم.

اینجانب فرا رسیدن هفته تامین‌اجتماعی را به  اقشار گسترده تحت پوشش این سازمان اعم از بازنشستگان، مستمری بگیران، کارگران، کارفرمایان، کارآفرینان و کارکنان محترم بخش‌های بیمه و درمان تأمین‌اجتماعی تبریک و تهنیت عرض نموده و آرزو می‌کنم با عنایات حضرت حق در پرتو هم‌اندیشی و همدلی و تبادل تجربیات، در جهت یافتن راهبردها و سازوکارهای لازم، برای توسعه و پیشرفت میهن اسلامی ایران، بیش از پیش اهتمام ورزیم.

 

منبع: اداره‌کل روابط‌عمومی سازمان تامین‌اجتماعی


ارسال نظر

captcha