یادداشتی از اکبر امیری

از هزاران دل یکی را باشد استعداد عشق

این هفته با خبر شدیم حاج محمد جواد حائری، یکی از خیرین حوزه درمان تامین‌اجتماعی و یکی از مشارکت کنندگان در تجهیز بخش دیالیز بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز به رحمت خدا رفته است.

 

اکبر امیری

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان فارس

تامین 24 / درست در تیرماه سال گذشته از مرحوم حائری در همایش خیرین حوزه درمان تامین‌اجتماعی تقدیر شد؛ در این همایش که سال گذشته در شیراز و با حضور مرحوم دکتر نوربخش و تنی چند از مدیران سازمان برگزار شد، از خیرین درمان تامین‌اجتماعی به‌دلیل مشارکت در تامین منابع مالی سازمان (بند 4 ماده 28 قانون سازمان تامین‌اجتماعی) تقدیر و تجلیل شایسته‌ای به‌عمل آمد. مرحوم دکتر نوربخش با اهدای تندیس از زحمات خیرین درمان بالأخص مرحوم حائری تقدیر کردند؛ متاسفانه در کمتر از یک سال از آن جمع فاخر 2 نفر به دیار باقی شتافتند اول مرحوم دکتر نوربخش مدیر عامل فقید سازمان تامین‌اجتماعی که در حادثه شهادت گونه در مسیر ماموریت و خدمت به مردم به دیدار پروردگار خود شتافت و پس از درگذشتش مشخص شد خود او یکی از خیرین حوزه درمان بوده‌اند و از خانواده و دوستان مرحوم نوربخش شنیدیم که وی یک روز در هفته با حضور در درمانگاه خیریه‌ای در شهرری و بدون دریافت وجهی اقدام به معالجه مردم می‌نمود و دوم مرحوم حائری و اینک تاثر شدید خود را از ضایعه درگذشت این انسان‌های شریف و وارسته که دردمند آلام همنوعان خود بودند اظهار می‌دارم. مرحوم حائری با همکاری شایسته‌ای که با مدیریت درمان تامین‌اجتماعی فارس داشتند و با تهیه و تقدیم تجهیزات دیالیز نقش بزرگی در کاهش رنج و بیماری بسیاری از هم‌وطنان ایفا نمودند.

بخش دیالیز بیمارستان شیراز با 18 تخت فعال از سال 1395 با حضور مرحوم نوربخش مدیر عامل وقت سازمان و با همت مرحوم حائری، کارگران و بیمه شدگان تامین اجتماعی را مداوا می‌نماید. بی تردید کار و تدبیر و تلاش مرحوم نوربخش که با ایجاد، گسترش و ارتقای فضای درمانی موجب شد شان و شخصیت کارگران و خانواده بزرگ بیمه شدگان تامین‌اجتماعی به نحو شایسته‌ای حفظ شود و عمل خیر امثال مرحوم حائری در حوزه درمان در اذهان کارگران و بازنشستگان و آحاد مردم شریف استان فارس به یادگار خواهد ماند. دعای خیر بیماران بیمارستان شیراز و درمان شدگان بخش دیالیز همواره بدرقه راه آنان باد و این اعمال خیر بی‌تردید باقیات‌الصالحات این عزیزان سفر کرده خواهد بود. پروردگار عالم در آیه 274 سوره بقره بشارت می‌دهد انفاق کنندگان نه ترسی برای آنهاست و نه غمگین می‌شوند پس به وعده تخلف ناپذیر پروردگار ایمان داشته باشیم و درگذشت مرحوم حائری را آغاز زندگی ابدی وی که سرشار از لطف و نعمات بی دریغ پروردگار خواهد بود بدانیم.

در پایان با تسلیت درگذشت مرحوم محمد جواد حائری برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی و برای خانواده محترم حائری و وابستگان صبر و شکیبایی را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم و به یاد مرحوم دکتر نوربخش این شعر حافظ را تقدیم می‌کنم؛

حافظ نهاد نیک تو کامت برآورد / جان‌ها فدای مردم نیکو نهاد باد

 

منبع: اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی 


ارسال نظر

captcha