محمدحسن زدا، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

تامین اجتماعی مدال افتخار کشور است

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به جایگاه این سازمان به عنوان دومین تولیدکننده و نخستین خریدار خدمات درمانی کشور تصریح کرد: تامین اجتماعی مدال افتخار کشور است.

سلاله صدرائی

تامین 24 / محمد حسن زدا در مراسم معارفه دکتر مصطفی سالاری به عنوان مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی افزود: 42 میلیون نفر از جمعیت کشور، زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارد و بیمه‌شدگان انتظار دارند که خدمات این سازمان را هر روز بهتر از دیروز دریافت کنند.

 

وی با اشاره به بودجه ۲۵۰ هزار میلیاردی سازمان تامین اجتماعی در سال جاری افزود: این در حالی است که بودجه جاری دولت ۴۰۷ هزار میلیارد تومان است. بودجه امسال سازمان 120 هزار میلیارد تومان است که دو برابر این میزان گردش مالی سازمان را تشکیل می‌دهد بدون اینکه متکی به بودجه عمومی کشور باشد.

 

زدا گفت: سازمان تامین اجتماعی دارای ۷۲ هزار نفر نیروی انسانی است که حدود ۲۲ هزار نفر آنها در بخش بیمه ای و ۵۰ هزار نفر در بخش درمانی مَشغول خدمت هستند.

 

سرپرست پیشین سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در بخش بیمه ای ۱۰۰۰ واحد خدمتی و در بخش درمانی ۸۰ بیمارستان و ۳۵۰ مرکز درمانی در سراسر کشور، فعالیت می کنند.

 

وی اظهار کرد: در حوزه اقتصادی نیز سازمان دارای پتانسیل بزرگی است و در سال گذشته، از شرکت های زیرمجموعه شستا  برای نخستین بار ۴ هزار میلیارد تومان سود دریافت کردیم.

                        

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: از جمعیت 72 هزار نفری نیروی انسانی سازمان تامین اجتماعی،  ۳۰ هزار نفر را بانوان تشکیل می‌دهند و این امر، نشان دهنده نقش مثبت بانوان در پیشبرد اهداف سازمان است.

 

زدا با اشاره به جایگاه سازمان تامین اجتماعی در حوزه درمان کشور تصریح کرد: ۱۰ هزار تخت بیمارستانی نظام سلامت کشور متعلق به سازمان تامین اجتماعی است و این سازمان، نقش بی بدیلی در ارائه خدمات درمانی به مردم کشورمان دارد.

 

وی با بیان اینکه ماه گذشته در زمینه وصولی های سازمان رکورد بزرگی ایجاد شد، تصریح کرد: این موفقیت در سایه وحدت، همدلی و مشارکت تمامی کارکنان سازمان از اعضای هیات مدیره گرفته تا بدنه کارشناسی و نیروهای خدوم، با مشارکت تیمی ایجاد شده است. در اثر این همدلی، بیشترین آرامش و سکون روانی برقرار شده و وقت آن است که با مدیریت آقای سالاری این موفقیت بیشتر شود.

 

سرپرست پیشین سازمان تامین اجتماعی، سایر خدمات این سازمان را شامل پرداخت مستمری به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برشمرد و افزود: ماهیانه ۶۲۰۰ میلیارد تومان به این افراد مستمری پرداخت می‌شود. همچنین سازمان ماهیانه به ۲۵۰ هزار نفر به مبلغ ۳۵۰ میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری پرداخت می‌کند.

 

زدا اظهار کرد: هرچند سازمان تامین تامین اجتماعی مشکل نقدینگی دارد، اما از دولت مطالباتی دارد که باید وصول شود و در این زمینه اقدامات مناسبی هم انجام شده است.

 

وی افزود: با همه همکاران با تمام قدرت و توان در کنار شما هستیم و ان شاالله بتوانیم با خرد جمعی، اهداف سازمان را پی گیری کنیم.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تلگرام
اینستاگرام


ارسال نظر

captcha