به پیشنهاد پنج کشور و تصویب اکثریت اعضاء

شریعتمداری رئیس گروه آسیا و اقیانوسیه سازمان بین‌المللی کار شد

محمد شریعتمداری در اجلاس گروه آسیا و اقیانوسیه سازمان بین المللى کار با اتمام دوره ریاست چین با پیشنهاد پنج کشور و تصویب اکثریت اعضاء به ریاست گروه مذکور برگزیده شد.

تامین 24 / بنا به گزارش سازمان بین المللی کار در یکصد و هشتمین کنفرانس بین المللی کار و در نشست وزرای کار آسیا و اقیانوسیه (ASPAG) محمد شریعتمداری به عنوان رئیس این گروه انتخاب شد .

 

بر پایه این گزارش، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس گروه آسیا و اقیانوسیه سازمان بین المللى کار با اتمام دوره ریاست چین با پیشنهاد پنج کشور و تصویب اکثریت اعضاء به ریاست گروه مذکور برگزیده شد.

 

دیدار با وزیر کار عراق

بر اساس این گزارش، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان در حاشیه اجلاس 108 بین المللی کار با وزیر کار و امور اجتماعی عراق دیدار کرد.

 

محمد شریعتمداری در دیدار با باسم عبدالزمان الربیعی وزیر کار و امور اجتماعی عراق، تحولات عراق و شکست تروریست‌های داعشی را مورد توجه قرار داد و گفت: با توجه به دسیسه دشمنان و باقیمانده های گروه تکفیری داعشی در این کشور هوشیاری مقامات عراقی در این زمینه ضروری است.

 

وی همچنین‌ به ظرفیت‌های مختلف و متنوع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران پرداخت و اسناد امضا شده میان دو وزارتخانه و نیز تبادل هیأت های کارشناسی را مورد تاکید قرارداد و گفت: با توجه به اینکه عراق دوره بازسازی خرابی‌های جنگ با داعش را سپری می‌کند، خواستار ارتقای همکاری‌ها و استفاده بیشتر دو کشور از توانایی‌های یکدیگر هستیم.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ما در ایران اقدمات مختلفی در زمینه کار شایسته، آینده کار و سایر موضوعات جدید در دنیای کار انجام داده ایم که ضمن ارائه گزارش های این اقدامات به شما، آمادگی خود را برای هرگونه همکاری اعلام می کنیم.

 

باسم عبدالرحمان مجید الربیعی وزیر کار و امور اجتماعی عراق هم گفت: عراق در حال حاضر با کمک دوستان خود شرایط پایداری را تجربه می‌کند. در همین جا لازم می دانم از نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در پایدارسازی این وضعیت قدردانی کنم.

 

وی افزود: همانگونه که مطلعید، نخست وزیر عراق اعلام کردند که کشور ما پای هیچ جنگی با ایران نخواهد بود. اما هر کاری امکان داشته باشد برای تسهیل گری به جهت جلوگیری از جنگ دیگری در منطقه انجام خواهیم داد. در خصوص تحریم ها هم ما به عنوان کشور همسایه و دوست شما تلاش می کنیم در حد توانمان فشار تحریم ها را کاهش دهیم.

 

الربیعی افزود: درخصوص تجربیات شما در زمینه های مختلف مانند روابط کار، اشتغال و کارآفرینی، حمایت از معلولان و تعاون با توجه به تبادل هیأت های متعدد کارشناسی اطلاعات خوبی داریم و اعلام آمادگی می کنیم این روابط بیش از پیش گسترش یابد. در همین زمینه از شما دعوت می کنم در اولین فرصت ممکن از عراق دیدار نموده و شرایط همکاری را فراهم نمایید.

 


ارسال نظر

captcha