انتقاد صالحی از تحمیل برخی پروژه‌های زیان‌ده

مدیرعامل صندوق بازنشستگی از تحمیل برخی پروژه‌های زیان‌ده به این صندوق انتقاد کرد.

تامین 24 / سید میعاد صالحی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: برخی اعمال نفوذها در صندوق بازنشستگی کشوری، سبب شروع و اجرای پروژه‌هایی شده که بعضاً از ابتدا توجیه اقتصادی نداشته است.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، صالحی با اشاره به لزوم صیانت و ارتقای دارایی‌های صندوق تاکید کرده است: ما مجاز به شروع یا ادامه اینگونه پروژه‌های زیان‌ده از جیب بازنشستگان نیستیم.

 

وی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری، یکی از چند مجموعه بزرگ اقتصادی کشور است، اضافه کرد: به همین خاطر تقاضاهای فراوانی برای سرمایه گذاری این صندوق در پروژه‌های مختلف وجود دارد.

 

صالحی در ادامه نوشت: یک پروژه موفق اقتصادی باید پس از مطالعات امکان سنجی لازم و در صورت اطمینان از بازگشت سرمایه و دارا بودن جریان وجوه نقد مناسب و بالا بودن نرخ بازده داخلی آغاز شود.

 

صالحی افزود: اما متأسفانه شاهد شروع پروژه‌هایی توسط صندوق بازنشستگی هستیم که بعضاً توجیه اقتصادی نداشته، سود بسیار پایینی دارند و یا حتی زیان ده هستند و با اعمال فشار برخی متنفذین، به صندوق تحمیل شده‌اند.

 

وی اعلام کرد: رویکرد جدید صندوق بازنشستگی، سرمایه گذاری در پورتفو با ارزش افزوده بالا است و ان شاالله سعی ما بر این است که شاهد ادامه یا شروع پروژه‌هایی که توجیه اقتصادی ندارند، نباشیم.


ارسال نظر

captcha