بازبینی بخشی از لایحه تامین امنیت زنان برای افزایش ضمانت اجرایی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه لایحه تامین امنیت زنان در ایستگاه پایانی قوه‌قضاییه قرار دارد، گفت: بخشی از این لایحه به منظور افزایش ضمانت اجرایی مورد بازیابی قرار گرفته است.

تامین 24 /  سیده فاطمه ذوالقدر درباره وضعیت لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت، گفت: این لایحه در مراحل پایانی قرار دارد و در حال حاضر در دستور کار مسئولان عالی قضایی و معاونت حقوقی و فرهنگی قوه قضاییه قرار گرفته است. لایحه مذکور به منظور کاهش خشونت و افزایش امنیت افراد تهیه شده  و  تنها به زنان مربوط نیست بلکه بیشتر جنبه عمومی داشته و شامل همه افراد و اقشار جامعه می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت لایحه تامین امنیت زنان، افزود: این لایحه باید هرچه سریع‌تر مورد بررسی قرار گرفته و برای تصویب به مجلس ارسال شود.

 

بازبینی برای افزایش ضمانت اجرایی

ذوالقدر اضافه کرد: لایحه تامین امنیت زنان در سال‌های گذشته از سوی دولت و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری به قوه قضاییه ارائه و در دوره ریاست سابق قوه قضاییه در دستورکار قرار گرفت. بخشی از این لایحه برای افزایش ضمانت اجرایی در حال بازبینی و بروزرسانی است. 

 

لایحه تامین امنیت زنان برای همه اقشار جامعه است

ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه لایحه تامین امنیت زنان برخلاف عنوانش، به همه افراد و اقشار جامعه مربوط می‌شود، افزود: این عنوان از سال‌های گذشته انتخاب شده است چرا که زنان در مقایسه با مردان بیشتر مورد خشونت و ظلم قرار می‌گیرد، اما در مراحل بررسی، سعی شده از ابعاد جنسیتی موضوع کاسته و تمامی افراد جامعه را در برگیرد.

 

کاهش خشونت در جامعه نیازمند فرهنگ‌سازی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یادآورشد: برای افزایش امنیت در جامعه لازم است، علاوه بر تهیه و تصویب قانون به اهمیت فرهنگ‌سازی نیز توجه شده تا اجرای این لایحه با موفقیت بیشتری همراه شود.


ارسال نظر

captcha