بانک توسعه تعاون ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می کند

مدیرعامل بانک توسعه تعاون اعلام کرد: امسال بر اساس پیش‌بینی‌ها این نهاد حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات در راستای حمایت از تعاونی‌ها، اشتغال و رونق تولید در قالب طرح‌های مختلف پرداخت می‌کند.

تامین 24 / حجت‌الله مهدیان اظهار کرد: این مجموعه جدیدترین بانک دولتی است که با هدف توسعه توان بخش تعاونی کشور ایجاد شد و رسالت اجتماعی و اقتصادی آن حمایت از تولید، تعاون و اشتغال است.

وی با بیان اینکه حمایت از بنگاه های اقتصادی به ویژه بخش تعاون مورد توجه است، افزود: سیاست‌ها به‌گونه‌ای است که در حمایت و پشتیانی از تولیدکنندگان کالاها و خدمات ملی و در قالب بسته‌های متنوع اعتبار و تسهیلات پرداخت می کند و بسته‌های خدماتی بانک در انطباق کامل با فعالیت‌های تولیدکنندگان است.

به گفته مدیرعامل بانک توسعه تعاون این نهاد مالی برابر تکالیف و مأموریت‌های محوله عهده‌دار حمایت و پشتیبانی از بخش تعاون برای کمک به رونق تولید است و در این راستا تسهیلات خوبی را در نظر گرفت.

به گزارش ایرنا، مهدیان تصریح کرد: این موسسه مالی همانند پارسال، بانک عامل اشتغال روستایی با سهم ۲۰ درصد، بانک عامل تبصره ۱۸( اشتغال فراگیر) و بانک عامل تسهیلات نهادهای حمایتی است و در ارتباط با خرید تضمینی گندم هم تا سقف ۵۰۰ میلیارد تومان فعالیت خواهد داشت.

وی ادامه داد: همه این تکالیف دولتی در قالب حمایت از اشتغال و حفظ و تثبیت اشتغال موجود، حمایت از رونق تولید و       بنگاه‌های اقتصادی است و در این راستا مصوبه هایی برای شرکت های تعاونی استان یزد در نظر گرفته شد.

رئیس هیأت مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به اینکه سال گذشته ۹ هزار میلیارد تومان وام برای این بخش پرداخت شد، پیش بینی کرد که این مبلغ در سال جاری به ۱۳ هزار میلیارد تومان برسد این میزان در یزد که سال قبل ۲۰۰ میلیارد تومان بود امسال تا سقف ۳۰۰ میلیارد تومان پرداخت می شود.

وی تأکید کرد: این موسسه مالی به‌عنوان بانک توسعه‌ای و تخصصی بخش تعاون به‌واسطه تنوع و تکثر جامعه هدف در بخش تعاونی و غیرتعاونی بیش از سایر بانک‌های توسعه‌ای در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها، مستلزم حمایت از سوی نهادهای بالادستی است تا از این طریق بتواند ایفاگر نقش موثرتری در قبال مردم باشد.

بانک توسعه تعاون ۴۵۰ شعبه و ۵۰ باجه در کشور دارد که از این تعداد ۱۲ شعبه در استان یزد فعال است.


ارسال نظر

captcha