۲۵ هزار بسته غذایی به انبارهای هلال احمر تحویل شد

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از خرید و تحویل ۲۵ هزار بسته غذایی یک ماهه به منظور تغذیه اضطراری متاثران احتمالی وقوع انواع حوادث و سوانح به انبارهای امدادی جمعیت‌های هلال احمر سراسر کشور خبر داد.

تامین 24 / سعید متانی افزود: معاونت لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات بر اساس وظایف خود و ایجاد رویکردهای تمرکززدایی و تقویت توان پاسخگویی در حوادث و سوانح احتمالی، اقدام به برنامه ریزی و تقویت دوباره انبارهای هلال احمر برای ذخیره سازی اقلام زیستی، غذایی و تجهیزات در سطح استان ها با هدف پاسخگویی شعب به عنوان خط مقدم عملیاتی جمعیت هلال احمر کرده است.

وی در گفت‌و‌گو با ایرنااضافه کرد: در راستای جبران بخشی از اقلام امدادی توزیع شده از محل ذخیره انبارهای امدادی کشور که در اثر وقوع حادثه سیلاب فروردین سال جاری در استان های گلستان، لرستان و خوزستان و سایر استان های متاثر از سیل و آب گرفتگی مورد استفاده قرار گرفته بود و به منظور حفظ و ارتقای توان آمادگی لجستیکی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در پاسخگویی به موقع و مناسب در حوادث و سوانح احتمالی و پس از اعلام نیاز و استخراج دقیق مشخصات فنی اقلام مورد نیاز اقدامات لازم به منظور خرید و تحویل اقلام غذایی به تعداد ۲۵ هزار بسته یک ماهه صورت پذیرفت.

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: همچنین از طریق برگزاری مناقصه خرید اقلام زیستی شامل ۱۵ هزار دستگاه چادر امدادی تیپ سه، ۲۵ هزار شعله چراغ والور، ۱۰۰ هزار تخته موکت و نیز ۱۰۰ هزار تخته پتو نمدی در برنامه این معاونت برای تقویت انبارهای امدادی سراسر کشور قرار دارد. همچنین خرید و ذخیره سازی تعداد ۵۰ هزار بسته غذایی ۷۲ ساعته در برنامه های معاونت لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات قرار دارد.

متانی افزود: وجود انبارهای امدادی و لجستیک در زنجیره تامین و پشتیبانی مدیریت بحران نقش اساسی و تعیین کننده ای را برای ارائه خدمات مناسب از سوی نیروهای امدادرسان اعزامی به مناطق متاثر و آسیب دیده به عهده دارد که در صورت اختلال در ایفای این نقش، کل فرآیند مدیریت بحران با مشکل روبرو می شود و دچار اختلال خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، لجستیک و پشتیبانی بحران، فرآیندهای برآورد، تامین، حمل و نقل، نگهداری و توزیع کالاها، تجهیزات و خدمات مورد نیاز آسیب دیدگان و گروه های امدادرسان را دربرمی گیرد؛ بنابراین چنانچه پشتیبانی نیروهای امدادرسان با استفاده از انبارهای اقلام امدادی از یک سیستم منسجم و علمی برخوردار نباشد، نمی توان تا حدود زیادی به موفقیت در خدمات رسانی به آسیب دیدگان انواع حوادث و مدیریت بحران در مناطق متاثر از حوادث یادشده امیدوار بود.


ارسال نظر

captcha