معاون رییس جمهوری:

نرخ بیکاری روستاها ۲.۲ درصد کاهش یافت

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری گفت: در سال گذشته حدود ۲.۲ درصد نرخ بیکاری کاهش یافت.

تامین 24 / محمد امید روز چهارشنبه در سی و دومین نشست مدیران کل امور روستایی و شوراهای روستایی که در استانداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته نرخ اشتغال در روستاها ۲۵ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش یافته است.

وی افزود: هفت هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی روستاییان اعتبار هزینه شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تاکید کرد: سالانه ۵۰۰ میلیون دلار برای اشتغالزایی روستاییان در نظر گرفته شده است که امسال نیز تزریق خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم و ذاتی این معاونت انسجام بخشی به ارائه خدمات در روستاهاست گفت: حدود ۳۵ نهاد و دستگاه دولتی در روستاها خدمات رسانی می‌کنند که باید فعالیت آنها منسجم و پرهیز از موازی کاری شود.

امید اضافه کرد: در صدد راه اندازی شورای عالی روستا در روستاها هستیم تا بر اساس نیاز روستاها، طرح‌ها و برنامه‌ها شود.

وی ادامه داد: همچنین به روستاهایی که طرح‌های ملی و منطقه‌ای اجرا کنند از منابع موجود که ۱۰ هزار میلیارد تومان است اختصاص می‌یابد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری از ساماندهی خدمات فرهنگی به روستاییان خبر داد و گفت: کمیسیون فرهنگی و اجتماعی دولت اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است و طرح‌های مختلف را پیگیری می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: در این طرح ساماندهی، اقدامات و برنامه‌های روستاها از طریق سامانه‌ای مستند سازی می‌شود.

به گزارش ایرنا، امید بیان داشت: هم اکنون ۲۷ درصد جمعیت کشورمان معادل ۲۰ میلیون نفر در روستاها زندگی می‌کنند که نیازمند دریافت خدمات مختلف هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ هزار روستا آمایش شده‌اند گفت: آمایش روستاها توسط‌سازمان مدیریت و برنامه ریزی تدوین شده است تا اولویت‌های روستاها مورد توجه قرار گیرد.


ارسال نظر

captcha