معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران خبرداد:

بهره‌مندی 7023 خانوار از محل زکات فطره/ 2 میلیارد تومان به حساب سرپرستان خانوار واریز شد

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران از بهره مندی 7023 خانوار از زکات فطره خبر داد و گفت: 2 میلیارد تومان به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

تامین 24 /جواد صفاری با بیان اینکه با برنامه‌ریزی های انجام شده زکات فطره در سه مرحله برای امور مددجویان هزینه شد، ادامه داد: 2 میلیارد تومان فطریه پرداختی مردم در مرحله اول به 3191 خانوار، در مرحله دوم ۱۹۳۷ودر مرحله سوم نیز به 1895 خانوار تحت حمایت تعلق گرفت.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد استان تهران، وی با اشاره به اینکه مبلغ ذکر شده شامل فطریه عام و سادات بوده است، بیان کرد:  در مرحله اول یک میلیارد تومان، در مراحل دوم و سوم نیز  در مجموع یک میلیارد تومان برای امور مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران اختصاص یافت.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه پرداخت فطریه در شش سرفصل پرداخت می شود، افزود:  تامین هزینه های بیماران خاص و صعب العلاج، کمک هزینه دانشجویان، مساعدت های موردی، تامین لوازم ضروری، پرداخت اجازه مسکن و پرداخت هزینه های درمان (فرانشیز) سرفصل هایی است که فطریه برای آنها پرداخت می شود.

صفاری تاکید کرد: بر اساس نیاز سنجی مددکاران خانوارهای واجد شرایط معرفی و بر اساس نیاز آنها فطریه از طریق صندوق امداد ولایت به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

وی یادآور شد:  6467 خانوار  از فطریه عام و 556 خانوار از فطریه سادات بهره مند شدند.

صفاری خاطر نشان کرد: کفارات عمد و غیر عمد نیز به خرید نان و ماکارونی برای مددجویان اختصاص می یابد.


ارسال نظر

captcha