سرپرست سازمان تامین اجتماعی خبر داد:

ارائه 40 خدمت غیرحضوری از هفته آینده / بخشودگی جرایم بیمه‌ای، به زودی

سرپرست سازمان تامین اجتماعی از راه‌اندازی و ارائه ۴۰ خدمت غیرحضوری به بیمه شدگان تامین اجتماعی از هفته آینده خبر داد.

سلاله صدارئی

تامین 24 / محمدحسن زدا در هم‌اندیشی با کارکنان ادارات کل تامین اجتماعی شرق و شهرستان‌های استان تهران که عصر امروز (سه شنبه) برگزار شد، تصریح کرد: توسعه خدمات غیرحضوری با هدف کاهش مراجعه به شعب و مراکز اجرایی این سازمان، از اولویت ها است و قصد داریم تا پایان سال تعداد زیادی از خدمات سازمان را غیرحضوری ارائه کنیم.

 

به گزارش تامین 24، سرپرست سازمان تامین اجتماعی افزود: با غیرحضوری شدن خدمات، بیمه شدگان عزیز سازمان تامین اجتماعی برای دریافت بسیاری از خدمات مدنظر خود، نیازی به مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی ندارند.

 

وی تصریح کرد: کلیپ های آموزشی و بسته های اطلاع رسانی شیوه استفاده از این خدمات، در حال حاضر از شبکه‌های صدا و سیما و رسانه های دیگر در دسترس مردم و بیمه شدگان محترم قرار گرفته است.

 

سرپرست سازمان تامین اجتماعی افزود: نرم افزارهای باجه دریافت و پرداخت مستمری ها به صورت پایلوت در حال اجرا است و صدور حکم و محاسبه مستمری ها نیز در حال انجام است.

 

زدا با تاکید بر ضرورت حرکت به سمت فرآیندهای جدید، گفت: لازم است سیستم کنترلی برای بررسی فرآیندها ایجاد شود.

 

بخشودگی جرایم بیمه‌ای اجرا می شود

سرپرست سازمان تامین اجتماعی از اجرا شدن دور جدید بخشودگی جرایم بیمه ای در آینده نزدیک خبر داد و گفت: طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای به یک قانون دائمی تبدیل شده و آماده است؛ پس از تصویب، در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.

به گزارش تامین 24، زدا افزود: بخشودگی جرایم برای آن دسته از کارفرمایان خوش‌حسابی است که در اثر تحریم های ظالمانه، نوسانات ارز و عوامل غیرمترقبه در کسب و کار خود دچار مشکل شده‌اند.

 

ایجاد معاونت منابع انسانی در تامین اجتماعی

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در ادامه، با اشاره به ضرورت ایجاد معاونت منابع انسانی در این سازمان، صریح کرد: معاونت منابع انسانی می‌تواند نحوه ورود به سیستم، نگه‌داشت نیروی انسانی، ارتقا و خروج کارکنان را بررسی کرده و این روند را شایسته سازی کند.

 

زدا در ادامه، با اشاره به افزایش امید به زندگی، بازنگری و به روز رسانی قوانین بازنشستگی را ضروری دانست.


ارسال نظر

captcha