رضا جعفری خبر داد

جشنواره فرهنگی و ورزشی برای کودکان کار برگزار می شود

مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی از برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی کودکان کار و خیابان تحت عنوان «سلام شاپرک» خبر داد.

تامین 24 / رضا جعفری افزود: این جشنواره  با اجرای بازی‌های بومی و محلی و برنامه‌های مفرح و شاد برای دختران و پسران گروه سنی ۸ تا ۱۲ سال مراکز نگهداری شبانه‌روزی (نگهداری کودکان کار و خیابان و ندای مهر) با حضور ۱۲ استان در بابلسر برگزار می شود.

 

وی اضافه کرد: این مسابقه در سه بخش ورزشی، بازی‌های بومی و محلی و برنامه‌های فرهنگی تابستان جاری برگزار می‌شود.

 

جعفری ادامه داد: فوتبال، پرتاب دارت، شطرنج، تنیس روی میز، دومیدانی، فوتبال دستی، والیبال رشته‌های بخش ورزشی، هفت‌سنگ، وسطی، زو، طناب‌کشی، الک دولک و گردوبازی بازی‌های بومی و محلی و نقاشی و طراحی، خطاطی، سرود، اجرای نمایش، شعر و دلنوشته از جمله برنامه‌های فرهنگی این جشنواره هستند که این نوجوانان در آنها به رقابت می‌پردازند.

 

مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور اضافه کرد: شادی و نشاط برگرفته از خواسته‌های فطری و نیازهای روانی انسان است و نقش تعیین‌کننده‌ای در سلامت فرد و بالتبع در ارتقاء سلامت روان خانواده و جامعه دارد.

 

جعفری افزود: برگزاری مسابقات ورزشی و جشنواره‌های بومی و محلی و حتی اجرای برنامه‌های مفرح و بانشاط در کنار آموزش‌هایی همچون مهارت‌های زندگی، کنترل خشم و آموزش‌های شهروندی و فراهم ساختن زمینه انجام فعالیت‌های جمعی کودکان و نوجوانان می‌تواند نقش بسزا و تعیین‌کننده‌ای در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.

 

وی، توسعه و ارتقای سطح سلامت روحی و روانی کودکان، آموزش مهارت‌های زندگی و تخلیه هیجانات و کنترل خشم، تقویت اعتماد به نفس، کاهش تنش و اضطراب، کاهش آسیب‌های روحی و روانی و پیشگیی از انحرافات و آسیب‌های اجتماعی را از مولفه‌های بازتوانی جامعه‌شناختی گروه‌های هدف برشمرد که با برگزاری چنین جشنواره‌هایی میسر می شود.


ارسال نظر

captcha