طراحی هواپیما با الهام از گلوله‌

اخیراً یک هواپیمای پیشرفته گلوله مانند توسعه داده شده است که با صرفه‌جویی در میزان مصرف سوخت می‌تواند انقلابی در صنعت حمل و نقل هوایی ایجاد کند.

تامین 24 / به گزارش دیلی میل، این هواپیما که" ۵۰۰ Celera " نام دارد اخیراً توسط "اسکات هاو" خلبان ناسا مورد آزمایش قرار گرفته است. هواپیمای مذکور توسط شرکت هوانوردی "اُتو"(Otto Aviation Group) مستقر در کالیفرنیا توسعه داده شده است.

یکی از مزایای این هواپیما نسبت به بقیه این است که با مصرف سوخت کمتر باعث صرفه‌جویی در میزان مصرف سوخت می‌شود و این نکته آن را یک هواپیمای تجاری منحصر به فرد می‌سازد. این هواپیمای پیشرفته گلوله مانند با مصرف یک گالن سوخت در هر ۳۰ الی ۴۲ مایل پرواز، باعث صرفه‌جویی در میزان مصرف سوخت می‌شود.

"اسکات هاو" در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: هواپیمای" ۵۰۰ Celera " تست حداکثر سرعت را با موفقیت پشت سر گذاشت. بنابر گزارش‌ها طراحی منحصر به فرد Celera ۵۰۰L به دلیل افزایش بهره وری در عملکرد هواپیما است.

اطلاعات زیادی درباره این هواپیما در دسترس نیست چرا که شرکت اتو از فاش کردن آنها اجتناب کرده است. هواپیمای مذکور سرعتی بین ۴۶۰ تا ۵۱۰ مایل در ساعت (۷۴۰ تا ۸۲۰ کیلومتر در ساعت) دارد. علاوه بر این، می‌تواند تا ارتفاع ۶۵ هزار فوتی پرواز کند. در حال حاضر هنوز مشخص نیست که چه زمانی افراد می‌توانند از این هواپیما استفاده کنند.

 


کلیدواژه ها:
هواپیما گلوله طرح جدید

ارسال نظر

captcha