وزارت بهداشت: ۳۷۷ هزار بازرسی بهداشت محیط تا بیست و ششم ماه رمضان انجام شد

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت گفت: تعداد ۳۷۷ هزار و ۲۱۸ مورد بازرسی بهداشت محیطی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مساجد و اماکن متبرکه تا بیست و ششم ماه مبارک رمضان انجام شده است.

تامین 24 /حمید انصاری، درباره اقدامات بهداشت محیطی در ماه مبارک رمضان افزود: از ابتدای ماه رمضان تاکنون بازرسی بهداشت محیطی از مراکز و اماکن و رستوران‌های بین راهی ۷ هزار و ۷۸ مورد و بازرسی‌های بهداشت محیطی از مراکز تهیه زولبیا و بامیه ۱۴ هزار و ۹۶۲ مورد بوده است.

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: تعداد بازرسی بهداشت محیطی از مراکز تهیه و عرضه آش و حلیم ۱۲ هزار و ۳۸۶ مورد و بازرسی از شیرینی فروشی‌ها و قنادی‌ها ۲۹ هزار و ۳ مورد بوده است.

انصاری درباره انجام بازرسی‌های مشترک در این مدت نیز بیان کرد: بازرسی‌های مشترک با دستگاه‌های اجرایی و نظارتی مرتبط به ویژه با تعزیرات ۱۴ هزار و ۲۳۱ مورد بوده است.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: تا بیست و ششمین روز ماه مبارک رمضان به میزان ۴۴۹ هزار و ۵۰۲ کیلوگرم مواد غذایی غیر بهداشتی در سراسر کشور معدوم شده است.

وی ادامه داد: در این مدت تعداد موارد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی ۲۸۸ هزار و ۸۴۵ مورد و تعداد موارد کلرسنجی آب ۵۲۰ هزار و ۶۶۲ مورد بوده است.

انصاری گفت: هموطنان می‌توانند موارد تخلف‌های بهداشتی را به سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت اطلاع دهند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

 


ارسال نظر

captcha