اجرای طرح پرونده الکترونیک بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی در چهارمحال و بختیاری

جلسه هماهنگی اجرای طرح پرونده الکترونیک بیمه شدگان تامین‌اجتماعی با حضور کارشناسان و روسای شعب تابعه استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

تامین 24 / مدیر کل تامین‌اجتماعی استان چهار محال و بختیاری در این جلسه گفت: نیاز به ایجاد پرونده الکترونیک برای بیمه شدگان با توجه به تنوع در ارائه خدمات بیمه‌ای، فرسودگی پرونده‌های کاغذی، مفقود شدن پرونده‌ها، طولانی بودن زمان پاسخگویی، کمبود فضای فیزیکی و امکانات بایگانی ضروری است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، غلامرضا محمدی افزود: الکترونیکی شدن پرونده‌های تأمین‌اجتماعی مزایای فراوانی دارد که سهولت دسترسی به اطلاعات بیمه‌شدگان در شعب سراسر کشور و حذف بسیاری از فرآیندهای غیر ضروری ازجمله این مزایا است.

 

وی توسعه و گسترش خدمات الکترونیک سازمان تامین‌اجتماعی را یک ضرورت برشمرد و افزود: خدمات غیرحضوری پویایی امور و رضایت‌مندی مخاطبان را به همراه دارد.

 

محمدی خاطر نشان کرد: این پروژه در آینده نزدیک در شعبه تامین‌اجتماعی هفشجان به صورت پایلوت به اجرا در می‌آید و به‌زودی در سایر شعب استان نیز اجرایی خواهد شد.

 

وی گفت: اجرای پروژه پرونده الکترونیک به دو بخش تقسیم می‌شود؛ پرونده‌های جدید و پرونده‌های گذشته. پرونده‌های جدید متعلق به افرادی است که به تازگی تحت پوشش تأمین‌اجتماعی قرار می‌گیرند و به عنوان بیمه‌شده اصلی نام‌نویسی می‌شوند و پرونده‌های گذشته نیز مربوط به بیمه‌شدگان فعلی تأمین‌اجتماعی است که پرونده‌های آنان از سنوات قبل تشکیل شده و با گذشت زمان بر صفحات این پرونده‌ها افزوده می‌شود.

 

وی اضافه کرد: در حال حاضر پرونده‌های بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی در بایگانی‌های شعب این سازمان در سراسر کشور نگه‌داری می‌شود؛ لذا با توجه به اینکه بیمه‌شدگان در ایام اشتغال به کار در کارگاه‌ها و شهرهای مختلف به فعالیت می‌پردازند، بالطبع  سوابق آنان نیز در شعب متعدد بایگانی می‌شود؛ از این‌رو گردآوری سوابق بیمه‌ای از شعب متعدد و سوابقی که گاهی مربوط به ده‌ها سال قبل است باعث بروز مشکلات و نارضایتی‌هایی برای بیمه‌شدگان در آستانه بازنشستگی می‌شود. همچنین حفظ این اسناد که از ده‌ها سال قبل در بایگانی‌های تأمین‌اجتماعی نگه‌داری می‌شوند، باعث بروز مشکلات و تنگناهای فراوان شده است.


ارسال نظر

captcha