صالحی خبرداد:

بهبود معیشت بازنشستگان را پیگیری می کنیم

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: بهبود معیشت بازنشستگان را از طریق افزایش کارآمدی شرکتهای تابعه و افزایش همسان‌ سازی پیگیری می کنیم.

تامین 24 / به گزارش صندوق بازنشستگی کشوری، سید میعاد صالحی در نشست با برخی از روسای کانون های بازنشستگی آموزش و پرورش با بیان اینکه تصمیماتی که در صندوق بازنشستگی کشوری گرفته می شود بر زندگی حال و آینده حدود هفت الی هشت میلیون نفر به طور کاملا مستقیم اثرگذار است افزود: اگر بخواهیم امروز تصمیمی بگیریم، باید بدانیم که با هفت الی هشت میلیون نفر در تعامل هستیم و باید هم در این دنیا و هم آن دنیا پاسخ بدهیم.

وی گفت: مردم از کلی گویی مسئولان خسته هستند و ما هم از کلی گویی خسته هستیم. مردم منتظر عمل ما هستند نه شعارهای ما.

صالحی گفت: بنده خود فرزند بازنشسته هستم و در خانواده بازنشسته بزرگ شده ام و مشکلات و دغدغه‌های بازنشستگان را درک می کنم. مثلا وقتی بازنشستگان از خدمات بیمه ای  انتقاد می کنند، کاملا درک می کنم. البته ممکن است ایراد از آن بیمه  نباشد و اشکال از قرارداد باشد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره همسان‌سازی که در جلسه مورد سوال چند نفر از حاضران بود توضیح داد: کل عدد مصوب توسط مجلس محترم برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری ۵ هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: 65 درصد این رقم به بازنشستگان کشوری و 35 درصد به بازنشستگان لشکری تعلق می گیرد. بنابراین سهم بازنشستگان کشوری ۳۲۵۰ میلیارد تومان خواهد بود.

صالحی ادامه داد: به این ترتیب متوسط عدد افزایش همسان سازی برای بازنشستگان بین صفر تا ۲۵۰ هزار تومان خواهد بود. وی گفت قبول داریم که مبلغ 100 هزار یا 200 هزار تومان، اندک است و اثر چندانی در زندگی بازنشستگان ندارد اما ما تابع مصوبات مجلس و دولت هستیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: آنچه  ما توانستیم انجام دهیم این بود که طبق گزارش‌ها، اولین ارگان در کشور بودیم که همسان سازی را اعمال کرده و حقوق اردیبشت را به همراه معوقات فروردین بر اساس احکام 98 در 25 اردیبهشت پرداخت کردیم.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد رشد معناداری در حقوق بازنشستگان دیده شود، دولت و مجلس باید به جای 5 هزار میلیارد تومان،  رقمی حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان را برای بحث همسان سازی تصویب کنند.

صالحی  گفت: پیشنهادی را جهت تامین منابع لازم برای افزایش عدد همسان‌سازی و اثربخشی محسوس آن ارائه کرده ام. اکنون در حال کار روی جزییات این پیشنهاد هستیم و در موقع مقتضی اخبار مربوطه را خدمت بازنشستگان ارائه خواهم کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در بخش بعدی سخنانش ضمن توضیح درباره مسائل اقتصادی صندوق بازنشستگی، از کانون‌های بازنشستگی خواست هماهنگونه که پیگیر مسائلی همچون همسان سازی یا بیمه و حقوق ماهیانه بازنشستگان هستند، نورافکن های خودشان را بر روی بحث‌های اقتصادی صندوق، انتصابات در شرکت‌ها، حقوق و مزایای دریافتی مدیران، عدد و رقم قراردادها و ... انداخته و شفافیت را از صندوق بازنشستگی مطالبه کنند.

وی افزود: من خجالت میکشم وقتی میبینم که متوسط حقوق ما در اسفندماه حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است اما مدیری در فلان شرکت تابعه صندوق، ۳۵ یا ۴۰ میلیون در ماه مستقیم و غیرمستقیم حقوق و مزایا گرفته است آن هم در شرایطی که عملکرد مالی ضعیفی داشته است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: پیگیری و حساسیت کانون‌ها روی مسائل اقتصادی صندوق بازنشستگی می‌تواند باعث صرفه جویی و آزاد شدن منابع کلانی جهت بهبود معیشت بازنشستگان عزیز شود.

صالحی ادامه داد: حال که ما می خواهیم مسائل را شفاف کنیم، از همه جا به ما و به آقای وزیر فشار می آورند و مانع می شوند. البته ما به حول و قوه الهی و توسل به ائمه اطهار (ع) حتما این کار را انجام خواهیم داد.

وی گفت: بنده فارغ التحصیل دکترا از دانشگاه شریف، از اولین اعضای بنیاد ملی نخبگان و عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت هستم. حدود 13 سال قبل، کارآفرین برتر و 12 سال قبل، رتبه اول جشنواره خوارزمی شدم. بنگاه‌داری کرده ام و با زیر و بم آن آشنا هستم. بنابراین چیزی برای پنهان کردن نداریم که بخواهیم بترسیم. از آقای شریعتمداری هم تشکر می کنم که شجاعت به خرج دادند و خط شکنی کردند و به ما و جوانان نسل ما اجازه دادند که در چنین موقعیت‌ها و جایگاه‌های مهمی، خدمتگزاری کنیم.

وی درباره وام ازدواج فرزندان بازنشستگان گفت: ما منابع لازم جهت تخصیص 1000 وام 20 میلیون تومانی برای ازدواج فرزندان بازنشستگان را از محل اندکی صرفه جویی در هزینه های جاری صندوق تامین کردیم.

صالحی افزود: با یاری خدا و کمک شما، ان شاالله بتوانیم بیشتر صرفه جویی کرده و سری دوم وام 20 میلیونی را ازدواج را هم پرداخت کنیم. البته من اهل وعده دادن نیستم. هر کاری که توانستیم عمل کنیم را به بازنشستگان عزیز اطلاع میدهیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری  افزود: جلسات با کانونها را ان شاالله ادامه خواهیم داد.

شایان ذکر است در ابتدای این نشست، تعدادی از روسای کانون های بازنشستگی آموزش و پرورش از جمله  صافی رییس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

وی گفت: همه حرف ما این است که ما دو مساله خیلی بزرگ داریم. یکی حقوقها و یکی هم مساله بیمه. ایشان افزود: افزایش حقوق باید توسط نمایندگان محترم مجلس انجام شود اما قبل از آن، دولت باید رقم پیشنهادی‌ اش را بالا ببرد.

 صافی در ادامه خطاب به مدیرعامل صندوق بازنشستگی گفت: ما در خدمت شما هستیم و شما هم معلوم است که دنبال این موضوع هستید که چگونه میتوان مراجع تامین منابع مالی را افزایش داد. بنابراین همکاری ما با شما میتواند خیلی اثرگذار باشد.

وی افزود: از طرف همه دوستان حاضر در جلسه اعلام میکنم که ما حاضریم در هر جایی که شما بفرمایید در خدمتتان باشیم تا یک وحدت کلی در کل بازنشستگان کشوری وجود داشته باشد و به نیازهای واقعی بازنشستگان پاسخ دهیم.


ارسال نظر

captcha