مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری:

رویکرد صندوق بازنشستگی خروج از بنگاه داری زیان‌ده است

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: رویکرد جدید صندوق بازنشستگی، خروج از بنگاه ‌داری زیان‌ ده و حرکت به سوی پرتفوی با ارزش افزوده بالا، همچون صنایع معدنی متصل به معدن، است.

تامین 24 / سید میعاد صالحی در جدیدترین توییت خود اولویت جدید اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری را اینگونه اعلام کرد و افزود: به طور یقین اولویت اصلی و تلاش اصلی این صندوق، خروج از بنگاه داری زیان ده است.

 

جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز پیشتر گفته بود که سال ۹۷ حدود ۶۷ شرکت وابسته به این صندوق از طریق بورس و فرابورس به بخش خصوصی واگذار می‌شود. این ۶۷ شرکت شامل شرکت‌های زیان ده و کم بازده هستند. وی ادامه داده بود: همچنین ۹ شرکت سودده خارج از استراتژی این صندوق و ۲۳ شرکت شامل سود ۴۰ درصد و زیر ۴۰ درصد نیز هستند که واگذار می‌شوند. تقی زاده اعلام کرد: سود ناشی از واگذاری این شرکت‌ها در بخش‌های مربوط به رفاه حال بازنشستگان به کارگرفته خواهد شد.

 

تقی زاده گفته بود که کسب سود ۲۰ تا ۳۵ درصدی یکی از اولویت‌های صندوق بازنشستگی در حوزه بنگاه داری است و اگر شرکت‌ها نتوانند این میزان سود را محقق کنند، جزو شرکت‌های زیان‌ده و کم‌بازده هستند و واگذار می‌شوند.

 

به گفته وی، اولویت نخست صندوق بازنشستگی کشور خروج از بنگاه‌های زیان ده و کم‌بازده است که در راستای سیاست‌های دولت و تاکید بر مدیریت دارایی بازنشستگان در حال اجرا است.

 

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های ۱۹ گانه این صندوق به مدیران هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه، گفته بود که شرکت‌های زیان ده پس از قیمت گذاری از طریق بورس و فرابورس به بخش‌های غیردولتی که دارای اهلیت هستند، واگذار می‌شوند.

 

صندوق بازنشستگی کشور دومین بنگاه بزرگ کشوری است که یک میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته را تحت پوشش قرار داده است و ۵۶ درصد از این افراد، بازنشسته آموزش و پرورش هستند.

 


ارسال نظر

captcha