22 خدمت تامین‌اجتماعی در ایلام غیرحضوری ارائه می‌شود

مدیرکل تامین‌اجتماعی ایلام، از ارائه ۲۲ مورد خدمات تامین‌اجتماعی در استان به صورت غیرحضوری‌ خبر داد.

تامین 24 / سهیلا ملکشاهی با اشاره به حجم بالای مراجعه کننده به سازمان تامین‌اجتماعی اظهار داشت: ٢٢ مورد از خدمات تامین‌اجتماعی در ایلام به صورت غیرحضوری‌ انجام می‌شود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، مدیرکل تامین‌اجتماعی استان ایلام گفت: در حال حاضر خدماتی چون مشاهده سوابق بیمه‌شدگان، فیش مستمری‌بگیران، نوبت‌دهی اینترنتی مراکز درمانی، نوبت‌دهی اینترنتی شعب، نمایش بدهی کارفرمایان، پرتابل درمان، کمیسیون پزشکی و ابلاغ الکترونیک به صورت اینترنتی و غیرحضوری ارائه شده و دیگر نیازی به مراجعه به شعب تامین‌اجتماعی در سراسر استان نیست.

 

وی در ادامه افزود: با استفاده از سامانه‌ جدید خدمات تامین‌اجتماعی نیازی به حضور در شعب تامین‌اجتماعی نبوده و خدمات مختلف را می‌توان به صورت غیرحضوری دریافت کرد.

 

ملکشاهی گفت: درخواست دفترچه درمانی و استعلام استحقاق آن به صورت غیرحضوری، خدمات ارسال لیست و پرداخت حق‌بیمه، مشاهده احکام و فیش حقوقی بازنشستگان و مستمری بگیران در این سامانه غیرحضوری خواهد بود.

 

وی افزود: درخواست و مشاهده بازرسی کارگاه‌ها و ثبت اعتراض به بازرسی‌ها، استعلام وضعیت بیمه‌پردازی و ثبت اعتراض به بازرسی، خرید سابقه خدمت سربازی و اخذ برگ پرداخت حق بیمه بیمه‌شدگان خاص و انجام تعهدات کوتاه مدت (غرامت دستمزد ایام بیکاری، کمک هزینه بارداری، کمک هزینه ازدواج، هزینه کفن و دفن) از اهداف سامانه خدمات غیرحضوری تامین‌اجتماعی است.

 

ملکشاهی، خدمات اشاره شده و ده‌ها خدمت دیگر را در راستای تکریم ارباب‌رجوع دانست و یادآور شد: بیمه شدگان استان ایلام می‌توانند از طریق درگاه خدمات غیرحضوری سازمان تامین‌اجتماعی ایلام دریافت کنند.


ارسال نظر

captcha