سرپرست سازمان تامین‌اجتماعی در گفت‌و‌گوی اختصاصی با تامین 24

پرداخت 6360 میلیارد تومان مستمری در اردیبهشت/اصل مستمری‌ اردیبهشت و مابه‌التفاوت دو ماهه، جداگانه واریز می‌شود

سرپرست سازمان تامین‌اجتماعی از پرداخت بالغ بر 6 هزار و 360 میلیارد تومان مستمری از سوی این سازمان در اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: بازنشستگان و مستمری‌بگیران عزیز سازمان تامین‌اجتماعی به این نکته توجه کنند که مستمری اردیبهشت‌‎ماه و ما‌به‌التفاوت دوماه مستمری‌ها به صورت جداگانه به حساب آنها واریز می‌شود.

تامین 24 /محمدحسن زدا در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه خبری تامین 24، اعمال افزایش قانونی مستمری و پرداخت مابه‌التفاوت مستمری‌ها در اردیبهشت ماه را کم‌سابقه توصیف کرد و ادامه داد: این اقدام، حداقل در 6 تا 7 سال اخیر بی‌سابقه بوده و جا دارد از تلاش‌ها و حمایت‌های وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیات‌وزیران، هیات‌مدیره محترم و کارکنان تلاشگر سازمان که با تلاش شبانه‌روزی امکان صدور احکام جدید مستمری‌ها و تامین منابع برای پرداخت مستمری اردیبهشت ماه و نیز پرداخت مابه‌التفاوت دوماهه با اصل مستمری اردیبهشت ماه را فراهم کردند، قدردانی کنم.

زدا، مجموع اعتبار ما‌به‌التفاوت دوماهه مستمری‌ها را بیش از 1260 میلیارد تومان بیان کرد و گفت: در مجموع، بالغ بر 6 هزار و 360 میلیارد تومان در اردیبهشت‌ماه به عنوان اصل مستمری این ماه و مابه‌التفاوت دو ماهه اول سال پرداخت شد که با اضافه کردن 500 میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری و 150 میلیارد تومان بابت سایر تعهدات کوتاه‌مدت، مجموعه هزینه‌های اردیبهشت‌ماه سازمان تامین‌اجتماعی در بخش بیمه‌ای (بدون احتساب هزینه‌های درمانی)، بالغ بر 7 هزار و 10 میلیارد تومان بوده که رقم بسیار سنگینی است.
 
پرداخت مستمری تابع قوانین و مقررات است
سرپرست سازمان تامین‌اجتماعی در توضیح آنچه از قول او مبنی بر اینکه هیچ بازنشسته‌ای در سال 98 کمتر از دو میلیون تومان دریافت نخواهد کرد، منتشر شده است، گفت: ما نسبت به وضعیت معیشتی مستمری‌بگیران عزیز آگاهی داریم و از هیچ کمکی برای بهبود شرایط معیشتی آنان مضایقه نداریم اما محاسبه و پرداخت مستمری و مزایای جانبی در سازمان تامین‌اجتماعی، تابع قوانین و مقررات مشخصی است. 
به گزارش تامین‌24، زدا افزود: آنچه در نشست خبری چند روز پیش اعلام کردم این است که اگر اصل مستمری‌های ماهیانه را با مزایای جانبی هر بازنشسته مانند عائله‌مندی، حق اولاد و عیدی و ... جمع کنیم، متوسط مبلغ دریافتی ماهانه حداقل‌بگیران در سال جاری حدود 2 میلیون تومان خواهد شد.
وی تاکید کرد: البته این مبلغ در مورد افرادی است که به‌صورت عادی و با سنوات کامل بیمه‌پردازی بازنشسته شده‌اند و ماده 111 قانون تامین‌اجتماعی در مورد آنها اعمال می‌شود. افرادی که مثلا با 20 سال سابقه بیمه‌پردازی یا کمتر بازنشسته شده‌اند و سازمان تامین‌اجتماعی الزام به رعایت ماده 111 قانون تامین‌اجتماعی در مورد آنان ندارد، طبیعتا طبق قانون و متناسب با سنوات بیمه پردازی،دریافتی کمتری نیز خواهند داشت.
 
وزیر، بهترین تصمیم را برای مدیرعاملی تامین‌اجتماعی می‌گیرد
سرپرست سازمان تامین‌اجتماعی در پاسخ به دغدغه شرکای اجتماعی این سازمان در زمینه پایان دوره 6 ماهه اداره این سازمان با حکم سرپرستی، گفت: با توجه به شناختی که وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اهمیت ماموریت سازمان تامین‌اجتماعی و انتظارات شرکا و ذینفعان آن دارند، قطعا انتخاب متناسبی برای مدیرعاملی سازمان تامین‌اجتماعی خواهند داشت.
زدا با قدردانی از حمایت‌های محمد شریعتمداری در دوره شش‌ماهه سرپرستی خود بر سازمان تامین‌اجتماعی افزود: برای انتخاب مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی، تصمیم‌گیرنده اصلی وزیر محترم است و بنده اطمینان دارم که ایشان، در انتخاب مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی هم صلاح کشور و هم صلاح این سازمان را در نظر می‌گیرند. 
 
پیگیر وصول مطالبات ازنهاد دولت هستیم
سرپرست سازمان تامین‌اجتماعی به مطالبات انباشته این سازمان از نهاد دولت طی چند دهه اشاره کرد و گفت: تامین‌اجتماعی حداقل 180 هزار میلیارد تومان از نهاد دولت طلب دارد و از طرف دیگر، حدود 40 هزار میلیارد تومان به بانک‌ها و 14 هزار میلیارد تومان نیز به مراکز درمانی طرف قرارداد دانشگاهی و غیردانشگاهی بدهکاریم. اگر این اعداد را با هم مقایسه کنیم، مشاهده می‌شود که سازمان تامین‌اجتماعی مشکل مالی ندارد، بلکه با کمبود نقدینگی روبرو است.
زدا افزود: چندین تیم کارشناسی در سازمان تامین‌اجتماعی تشکیل شده و پیشنهادهای مختلفی نیز ارائه شده تا بتوانیم مبلغی که در بودجه امسال برای پرداخت بخشی از مطالبات سازمان تامین‌اجتماعی توسط دولت محترم در نظر گرفته شده را وصول کنیم. دو نفر از کارشناسان سازمان در وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه مستقر شده‌اند و پیگیر وصول این مبالغ هستند تا مصوبه بودجه ای امسال، به سرنوشت سال‌های قبل دچار نشود.


به صفحه اینستاگرم تامین 24 بپیوندید


ارسال نظر

captcha