اشتغال به کار ۵۸ هزار نفر از مراجعه کنندگان به کاریابی‌ها

مدیرکل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال گذشته ۳۶۰ هزار جوینده کار به کاریابی ها مراجعه کردند که از این تعداد ۵۸ هزار نفر مشغول به کار شده اند.

تامین 24 / محمد اکبرنیا مدیر‌کل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با فارس گفت: با توجه به آخرین آمار اتخاذ شده، در سال گذشته فقط از طریق کاریابی ها  ۳۶۰ هزار جوینده کار تقاضای اشتغال داشتند که از این تعداد ۵۸ هزار نفر مشغول به کار شده اند.

 

وی گفت: آمار متقاضیان و همچنین شاغلان از این طریق به تفکیک جنسیت و تحصیلات نیز ارائه خواهد شد.

 

وی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت کاریابی های الکترونیکی نیز گفت: این کاریابی‌ها نیز بعد از تصویب و ابلاغ دستورالعمل ساماندهی شدند و ۵۰ کاریابی موفق به دریافت مجوز شدند و برخی دیگر از سایت‌ها نیز که در زمینه کاریابی فعالیت می‌کردند بدون دریافت مجوز،  زمینه فعالیت خود را تغییر دادند.

 

مدیرکل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت کار ادامه داد: بیش از ۸۵۰ دفتر کاریابی و ۵۰ دفتر کاریابی الکترونیکی نیز با مجوز های صادر شده، اکنون در کشور مشغول فعالیت هستند.

 

اکبرنیا همچنین درباره شیوه نظارت بر کاریابی ها نیز گفت: نظارت بر کاریابی های الکترونیکی بر عهده حوزه های استانی ماست و هر اداره کلی که مجوز را صادر کرده نظارت را نیز همان اداره کل انجام می‌دهد.

 

وی درباره مشوق‌هایی که برای کاریابی ها در نظر گرفته شده نیز گفت: مشوق ها در قالب طرح کارورزی است که کارفرمایانی که اقدام به جذب فارغ التحصیل کنند دو سال معافیت حق بیمه کارفرما خواهند داشت که در این زمینه دستورالعملی وجود داشت اما به دلیل برخی ایرادات در مفاد آن فراگیر نشده بود و حالا اصلاحیه این دستورالعمل در دستور کار هیئت دولت است تا به صورت فراگیر اجرا شود.

 

به گفته وی این مشوق‌ها می‌تواند به رونق کار کاریابی ها نیز بینجامد.

 


ارسال نظر

captcha