عضو شورای تهران اعلام کرد:

بیمارستان «مفید» پایتخت در معرض سیلاب است

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه 3 پایتخت گفت: بیمارستان مفید و نیز مرکز خرید میرداماد در معرض جریان سیلاب قرار دارند.

تامین 24 /زهرا نژادبهرام روز سه شنبه در یکصد و چهل و یکمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به بازدید اخیر خود نسبت به وضعیت خطرناک بروز سیل در این منطقه هشدار داد.

به گزارش ایرنا، وی افزود: ساخت مرکز خرید میرداماد در مسیل و بیمارستان تخصصی مفید در مسیر بیرون زدگی آب از جمله خطرات این منطقه است.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با اشاره به محل ساخت بیمارستان مفید و مجتمع خرید میرداماد گفت: این کاربری در مقیاس شهری و ملی فعالیت داشته و بروز اختلال در روند فعالیت آن می تواند خسارت های جبران ناپذیری همراه بیاورد.

وی با اشاره به ساخت مرکز تجاری میرداماد روی مسیل بیان کرد: این تخلف از این منظر می بایست مورد بررسی قرار گیرد که طبق بررسی های میدانی، ارتفاع مسیل در زیر سازه ساخته شده، حداکثر یک متر است.

به گفته نژادبهرام طبق قانون هر گونه ساخت و ساز در بستر رودخانه ها و مسیل ها تخلف است.

عضو شورای شهر تهران افزود: این مسیل از نظر لایروبی دارای وضع مناسبی است و کارگران شهرداری در ماه های اخیر اقدام به جمع آوری زباله ها از داخل آن کرده اند اما اقدامات شهرداری منطقه 3 در خصوص لایروبی مسیل کافی نیست.

نژادبهرام ادامه داد: براساس بررسی های میدانی، ارتفاع مسیل در نقاطی که پل روی آن احداث شده است بسیار کاهش می یابد و با شدت یافتن جریان سیلاب، به احتمال زیاد مسیر پل های عبوری قطع و آب وارد معابر شهری می شود.


ارسال نظر

captcha