مدیرکل تامین‌اجتماعی گیلان:

ماهیت سازمان‌های بیمه‌ای با سازمان‌های حمایتی متفاوت است

مدیرکل تامین‌اجتماعی گیلان از خبرگزاری فارس در استان بازدید کرد.

تامین 24 / در ادامه برنامه‌های تعاملاتی با رسانه‌ها و حوزه‌های مختلف خبری، جمیل حق‌پرست مدیرکل تامین‌اجتماعی گیلان ضمن حضور در خبرگزاری فارس و قدردانی از تلاش‌های فعالان این عرصه، با مدیر این مجموعه دیدار و به سوال‌های خبرنگاران پاسخ گفت.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، وی با اشاره به ضرورت انعکاس و اطلاع رسانی اقدامات و خدمات به مخاطبان اذعان داشت: تلاش برای آگاهی‌بخشی و اشاعه مفاهیم و مقررات و حقوق شرکای اجتماعی در قالب کارگاه‌های آموزشی، سایت‌ها و پایگاه‌های خبری و نشست‌های مشترک و ... یکی از برنامه‌های سازمان در مسیر فرهنگ‌سازی است.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی گیلان با بیان اینکه رفتار منطقی جامعه در امور بیمه‌ای، کشور را از مجموعه‌های حمایتی بی‌نیاز خواهد کرد، افزود: با رویکرد بیمه‌ای و اهمیت بخشیدن به آن و کسب کردن اطلاع از حقوق و قوانین این حوزه، افراد در آینده از معیشت و آرامش روانی و امنیت خاطر برخوردار خواهند بود.

 

حق‌پرست در بخش دیگری از سخنان خود با محوریت علل و ریشه‌های فرارهای بیمه‌ای، بخشی از این مسئله را ناشی از ناتوانی‌های اقتصادی و سهم بزرگ‌تری را به دلیل عدم اشراف به قوانین کار و تامین‌اجتماعی دانست.

 

وی نوبت دهی الکترونیکی و توسعه خدمات غیرحضوری را از اقدامات برجسته سازمان تامین‌اجتماعی در ماه‌های اخیر دانست و خاطرنشان ساخت: افزایش کارگزاری‌های رسمی و برون سپاری خدمات در شهرهای بیشتری از استان را نیز در دستور کار داریم.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه نسبت پشتیبانی در سازمان‌های بیمه‌گر از شاخص‌های مهم تلقی می‌شود، اظهار داشت: در دهه ٥٠ و سال‌های جوانی تامین‌اجتماعی، این نسبت برابر ٢٤ بود؛ یعنی به ازای ٢٤ نفر بیمه پرداز تنها یک مستمری بگیر وجود داشت.

 

حق‌پرست افزود: هرچند کاهش نسبت پشتیبانی امری طبیعی در صندوق‌های بیمه‌ای است ولی شدت و نسبت آن متفاوت است و ما در کشور با یک پیری زودرس در تامین‌اجتماعی مواجه هستیم که استان گیلان به دلیل پیرترین استان بودن و مهاجر پذیری بالا، از این حیث شدت بیشتری دارد.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی گیلان گفت: افزون بر ٢٥٢٠ میلیارد تومان تعهدات در سال گذشته پرداخت کرده‌ایم که بیانگر پرداخت ماهانه ٢١٠ میلیارد تومان است.


ارسال نظر

captcha