پرداخت 500 میلیارد تومان مستمری‌ بازنشستگی در بوشهر

عبداله شیرکوند مدیرکل تامین‌اجتماعی استان بوشهر گفت: ٥٠٠ میلیارد تومان مستمری‌ بازنشستگی در تامین‌‌اجتماعی استان بوشهر در سال ٩٧ پرداخت شد.

تامین 24 / عبداله شیرکوند، مدیرکل تامین‌اجتماعی استان بوشهر در نشست مطبوعاتی به مناسبت گرامی‌داشت هفته کار و کارگر، تأمین‌اجتماعی را بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین سازمان بیمه‌ای در کشور دانست و اظهار داشت: در این استان ٣٢٥ هزار نفر بیمه شده اصلی تامین‌اجتماعی هستند که با احتساب خانواده آنان ٩٠٠ هزار نفر از خدمات تامین‌اجتماعی بهره می‌برند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، وی، با بیان اینکه ضریب پشتیبانی تامین‌اجتماعی در استان بوشهر 12.3 است تصریح کرد: این مهم نسبت بیمه شده و مستمری بگیر تعیین می‌کند که میانگین کشور در ضریب پشتیبانی شش است و جایگاه استان بوشهر در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان بوشهر میزان ‌مصارف سازمان تامین‌اجتماعی در اسفنده سال گذشته را ١٣ هزار میلیارد تومان دانست و گفت: تامین‌اجتماعی استان بوشهر سال گذشته صرفا بابت حقوق مستمری به مستمری‌ بگیران و بازنشستگان ٥٠٠ میلیارد تومان پرداخت کرده است.

 

شیرکوند با اشاره به بدهی کارفرمایان به تامین‌اجتماعی استان بوشهر خاطرنشان کرد: مطالبات تامین‌اجتماعی بوشهر از کارفرمایان ٦٥٠ میلیارد تومان است که پرداخت این مطالبات زمینه ارایه خدمات به‌موقع و بهینه را به بیمه شدگان بیش از پیش فراهم می‌کند.

 

وی، با تاکید بر توجه به رونق تولید تصریح کرد: همه اقشار و سازمان‌ها در تحقق شعار رونق تولید وظیفه دارند در راستای این شعار حرکت کنند و سازمان تامین‌اجتماعی نیز با تسهیل و ایجاد شرایط جدید برای کارفرمایان در سال ٩٨ تلاش کرده است.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان بوشهر در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با تسهیلات جدید برای کارفرمایان بر اجرایی شدن طرح‌های مشوق‌ بیمه‌ای، جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و اجرای طرح کارورزی که از شرایط خاص و مشمول کمک دولت است، تاکید کرد و گفت: در اجرای طرح کارورزی افراد متقاضی بر اساس نوع رشته دانشگاهی و مهارت به بنگاه اقتصادی مربوطه معرفی و بعد از گذراندن دوره مهارت مشغول به کار می‌شوند وبا بهره‌مندی کارفرمایان از مزایای این طرح زمینه جذب دانشگاهیان و ایجاد اشتغال در طرح کارورزی فراهم شده و کارفرمایان از مشوق‌های لازم بهره‌مند می‌شوند.

 

شیرکوند از اجرای طرح ارائه خدمات تمام الکترونیکی تأمین‌اجتماعی استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: در اجرای این طرح خدمات لازم به صورت غیر حضوری انجام می‌شود.

 

وی مهمترین تاثیر ارائه خدمات الکترونیک را در کاهش هزینه‌های اقشار کارگری و مستمری بگیران سازمان عنوان کرد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه کارگران، بیمه شدگان و کارفرمایان می‌توانند از محل کار و زندگی درخواست‌های خود را از سازمان تامین‌اجتماعی ثبت کنند و نیاز به مراجعه به شعب ندارند.


ارسال نظر

captcha