مشاور معاونت بیمه‌ای سازمان تأمین‌اجتماعی:

افزایش مستمری بازنشستگان تأمین‌اجتماعی از اردیبهشت اعمال می‌شود

مشاور معاونت بیمه‌ای سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: با تلاش گسترده مدیران و کارکنان واحدهای مختلف و تأمین منابع مالی، افزایش حقوق بازنشستگان هم‌زمان با حقوق اردیبهشت ماه این عزیزان اعمال می‌شود.

تامین 24 / احمد پایور در برنامه تلویزیونی روی خط خبر شبکه خبر، اظهار داشت: افزایش حقوق مستمری بگیران سازمان تأمین‌اجتماعی که حداقل حقوق و یا کمتر از حداقل دریافت می‌کنند بر اساس مصوبه شورای عالی کار تعیین می‌شود و در سال جاری افزایش 36 و نیم درصدی حداقل حقوق و دستمزد مبنای محاسبه حقوق این گروه از بازنشستگان تأمین‌اجتماعی قرار می‌گیرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، وی افزود: در سال 98 براساس مصوبه شورای عالی کار، حداقل حقوق بازنشستگان یک میلیون و 516 هزار تومان تعیین شده است که با لحاظ مزایای جانبی حداقل حقوق مستمری بگیران به حدود 2 میلیون تومان می‌رسد.

 

مشاور معاونت بیمه‌ای سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: حقوق افرادی که کمتر از حداقل حقوق دریافت می‌کنند نیز متناسب با سنوات بیمه پردازی آنها و با اعمال افزایش 36 و نیم درصدی پرداخت می‌شود.

 

پایور درباره مستمری بگیرانی که بیش از حداقل حقوق دریافت می‌کنند، گفت: برای این گروه از مستمری بگیران پیشنهاد سازمان تأمین‌اجتماعی به تصویب هیأت دولت رسیده و ابلاغ شده است که در این زمینه با تمهیدات اتخاذ شده و تلاش واحدهای مختلف سازمانی برای انجام اقدامات لازم و تأمین منابع مالی افزایش حقوق آنها از اردیبهشت ماه اعمال می‌شود.

 

وی ادامه داد: مابه‌التفاوت حقوق فروردین ماه مستمری بگیران نیز در آینده نزدیک پرداخت می‌شود.

 

پایور درباره میزان افزایش مستمری افرادی که بیش از حداقل حقوق دریافت می‌کنند، گفت: پیشنهاد سازمان تأمین‌اجتماعی با مشورت کانون عالی بازنشستگان به هیأت وزیران ارائه شده است و ما در سازمان تأمین‌اجتماعی سناریوهای مختلفی برای افزایش حقوق سایر سطوح آماده کردیم و با مشورت نمایندگان تشکل‌های بازنشستگان تصمیم گرفتیم که مصوبه شورای عالی کار مبنی بر افزایش 13 درصدی به‌علاوه مبلغ 261 هزار تومان را به هیأت دولت ارائه دهیم که همین پیشنهاد نیز تصویب و ابلاغ شده است.

 

مشاور معاونت بیمه‌ای سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: افزایش حقوق بازنشستگان با توجه به تورم بالای سال 97 بدون تردید پاسخگوی نیازها و انتظارات بازنشستگان نیست و سازمان تأمین‌اجتماعی تلاش کرده است تا با افزایش کم سابقه حقوق بازنشستگان در سال جاری شرایط مناسب‌تری را برای زندگی بازنشستگان عزیز فراهم کند.


ارسال نظر

captcha