مدیرکل تامین‌اجتماعی بوشهر:

کمک به رونق تولید و رشد بنگاه‌های اقتصادی در دستور کار سازمان تامین‌اجتماعی است

عبدالله شیرکوند، مدیر‌کل تامین‌اجتماعی بوشهر در نشست مشترک با اعضای اتاق بازرگانی، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، بازرگانان و انجمن‌های صنفی تجاری و کشاورزی استان گفت: کمک به رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار در جهت رشد و توسعه پایدار بنگاه های اقتصادی، کارفرمایان، تولیدکنندگان و گسترش اشتغال در دستور کار سازمان تامین‌اجتماعی قرار گرفته است.

تامین 24 / عبدالله شیرکوند، مدیرکل تامین‌اجتماعی استان بوشهر در نشست مشترک با اعضای اتاق بازرگانی، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، بازرگانان و انجمن‌های صنفی تجاری و کشاورزی استان گفت: کمک به رونق تولید، بهبود فضای کسب و کار در جهت رشد و توسعه پایدار بنگاه‌های اقتصادی، کارفرمایان، تولیدکنندگان و گسترش اشتغال در دستور کار سازمان تامین‌اجتماعی قرار گرفته است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، وی در نشستی که با حضور دبیر شورای هماهنگی بین بانک‌ها، امور مالیاتی و دیگر سازمان‌ها و ادارات برگزار شد، افزود: رونق بخشیدن به امر تولید و اشتغال پایدار نیاز به هم‌افزایی تمام دستگاه‌ها دارد.

 

شیرکوند با بیان اینکه سازمان تامین‌اجتماعی با ابلاغ بخشنامه و ارسال بسته حمایتی بر مساعدت و رفع موانع رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار تاکید کرده است، تصریح کرد: ایجاد بستر مناسب در راستای بهبود فضای اقتصادی برای کارفرمایان، تولید کنندگان و بازرگانان موجب گسترش اشتغال شده و در آن صورت است که منابع مالی سازمان‌ها افزایش پیدا می‌کند.

 

وی جلوگیری از تعطیلی و رکود فعالیت‌ها و عدم اختلال در روند تولید و کاهش نیروی انسانی را با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، مهم دانست و تاکید کرد: به تمامی شعب و روسای تامین‌اجتماعی استان دستور اکید داده شده است در کوتاه‌ترین زمان ممکن به درخواست‌ها و نیازهای کارفرمایان و تولید کنندگان جامه عمل پوشانده شود و همان‌طور که درحال حاضر در هیات‌های رسیدگی و تشخیص مطالبات اعم از بدوی و تجدید نظر کمترین پرونده‌های مفتوح را در سال‌های اخیر داشته‌ایم و به اعتراض‌های کارفرمایان رسیدگی شده است.

 

مدیر کل تامین‌اجتماعی استان بوشهر خواستار استفاده تولیدکنندگان از مشوق‌های بیمه‌ای شد و اعلام داشت: کارفرمایان می‌توانند با استخدام دانش‌آموختگان دانشگاهی، طرح کارورزان و طرح مهارت آموزان از معافیت‌های در نظر گرفته شده بهره‌مند شوند.

 

در این نشست و هم‌اندیشی، خورشید گزدرازی رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان بوشهر توان‌مندی‌های بخش‌های مختلف اقتصادی و اشتغال‌زای استان را بر شمرد و تصریح کرد: بخش کشاورزی، آبزیان و فعالیت مرتبط با دریا پتانسیل و ظرفیت اشتغال‌زائی بسیاری داشته که در صورت توجه دولت و بانک‌ها در اختصاص تسهیلات و معافیت‌های لازم مالیاتی و بیمه‌ای شکوفا خواهند شد.

 

گزدرازی که دبیری شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر را برعهده دارد، گفت: حلقه اتصال تولیدکنندگان و فعالیت اقتصادی با دستگاه‌ها و سازمان‌هاست و مصوبات شورا به مراجع تصمیم‌گیر ارسال و تا حصول نتیجه پی‌گیری خواهد شد.

 

وی رشد و توسعه پایدار را در بالابردن ضریب امنیت جامعه با اهمیت خواند و اظهار کرد: در استان بوشهر به شدت نیازمند هم‌افزایی و هم‌رایی ادارات بوده و برگزاری جلسات شورای گفت‌وگو در همین راستا است.

در این نشست تخصصی، اعضا، روسا و دبیران انجمن‌های صنفی، بازرگانی و اقتصادی، مدیران عامل شرکت‌های تولیدکنندگان برتر و نمونه بزرگ مستقر در استان حضور داشته و نقطه نظرات خود را بیان داشتند. حوزه آبزیان و شیلات، کشاورزی و خرما، صنایع و معادن و فعالیت‌های مرتبط با دریا از جمله مجموعه و فعالیت‌هایی بود که به صورت تخصصی و موشکافانه موانع و مشکلات پیش‌روی تولید آنان، مورد بررسی قرار گرفت.


ارسال نظر

captcha