یادداشتی از سهیلا ملکشاهی

موفقیت‌های بیمه‌ای استانی محروم

از مجموع جمعیت استان ایلام، 108هزار نفر بیمه‌شده اصلی هستند که این تعداد با احتساب افراد تبعی به 308هزار نفر رسیده و 52/5 درصد کل جمعیت را شامل می‌شود. این به این معناست که جامعه مخاطب ما در استان به نُرم کشور رسیده است.

سهیلا ملکشاهی

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان ایلام

تامین 24 / این موفقیت در حالی است که استان ایلام همچنان با محرومیت مواجه است و در پرداخت‌های بیمه‌ای و وصول مطالبات سازمان، رونق و توسعه‌ای که باید، وجود ندارد. البته وعده‌هایی داده شده و قرار است چند پروژه راه‌اندازی شود و امید می‌رود درآمدهای سازمان تامین‌اجتماعی نیز تحت‌تاثیر این اتفاقات قرار گیرد. با وجود این، در حال حاضر در استان ایلام، منابع و مصارف با هم هماهنگی دارند. البته نرخ وابستگی در استان  به‌تازگی کمی بالاتر رفته و تا پایان سال 97، به بالای هشت رسید؛ در حالی که تا قبل از آن 5/1 بود.

این نشان می‌دهد که منابع و مصارف ما در حال سربه‌سر شدن است. یکی دیگر از اتفاقات خوبی که به نظر می‌رسد فقط در استان ایلام افتاده، پرداخت وام‌های اشتغال روستایی و فراگیر و انتخاب سازمان تامین‌اجتماعی به‌عنوان عضو نظارتی این طرح‌هاست که سبب شده وام‌ها به سمت درستی هدایت شود و حتما در قبال آن‌ها اشتغال ایجاد شود. همکاران ما در سازمان تامین‌اجتماعی ایلام نیز تلاش می‌کنند این طرح‌ها را به‌خوبی پیش ببرند، چراکه اجرای درست این طرح‌ها در بحث پرداخت‌های بیمه‌ای نیز تاثیر مثبت خواهد داشت. همچنین این فرصت را فراهم می‌کنند که وقتی کارگاهی تعطیل می‌شود نیروهای آن به سمت کارگاه‌هایی که از وام‌های فراگیر و روستایی استفاده می‌کنند، سوق داده شوند.

شرکای اجتماعی سازمان تامین‌اجتماعی در استان نیز تعامل خوبی با سازمان دارند و از آنجا که استان ایلام، استان کوچکی است و ارتباط گرفتن با آن‌ها کار سختی نیست، این تعامل در ارائه بهتر خدمات به مخاطبان تاثیر زیادی دارد. همایش‌ها همیشه نقاط ‌مثبت زیادی دارند. یکی از نقاط ‌قوت همایش سراسری مدیران تامین‌اجتماعی، افزایش تعامل مدیران ستادی و استانی است که با ارتقای سطح دانش و آگاهی مسئولان نسبت به نقاط ضعف و قوت استان‌ها به توسعه خدمات و افزایش رضایت مخاطبان سازمان منجر خواهد شد. از دیگر نکات مثبت این همایش، کارگروه‌هایی است که طی مراسم برگزار می‌شود و از طریق آن، می‌توان اموری را که خیلی امکان پی‌گیری آن‌ها از طریق نامه‌نگاری وجود ندارد، مطرح کرد. برگزاری هرساله این همایش و گسترش ارتباطات مدیران استانی به‌طور قطع، در ارائه بهتر خدمات به مخاطبان‌شان موثر خواهد بود.

 

منبع: اداره‌کل روابط‌عمومی سازمان تامین‌اجتماعی


ارسال نظر

captcha