«اعتصاب» قطارهای بوئنس‌آیرس را از کار انداخت

در اثر اعتصاب گسترده در آرژانتین، حمل و نقل در این کشور مختل شد.

تامین 24 / روز گذشته اعتصاب عمومی در بوئنس آیرس پایتخت آرژانتین خطوط حمل و نقل هوایی و زمینی را مختل کرد.

 

به گزارش ایلنا، «کنفدراسیون همگانی کارگران» یکی از سندیکاهای بزرگ آرژانتین که از سازمان دهندگان این اعتصابات است، می‌گوید در برنامه‌اش سازمان‌دهی یک اعتصاب عمومی دیگر را در ماه‌های پیش‌رو دارد. در نتیجه اعتصابات دیروز کارگران، پروازهای بین‌المللی قطع شدند؛ پروازهای داخلی متوقف شدند و قطارهای مسافری از حرکت بازایستادند. در بوئنوس‌آیرس حتی برای جابجایی تظاهرکنندگان نه مترو و نه اتوبوس وجود داشت.

 

به انتخابات ریاست جمهوری این کشور بیش از ۶ ماه نمانده است. بیش از 300 هزار نفر از کارمندان دولت که در صفوف این سندیکا هستند و عمدتا از بخش آموزش و پرورش هستند، تماما به اعتصاب پیوسته بودند.

 

وضعیت بسیار بد اقتصادی آرژانتین کاملا بروز اعتصابات کارگری را قابل پیش‌بینی کرده بود. مطابق آمار رسمی منتشر شده، از هر ۴ نفر آرژانتینی یک نفر در فقر زندگی می‌کند، با درآمدی کمتر از ۴ دلار در روز. در نتیجه نرخ تورم فزاینده قدرت خرید کارگران روزانه کاسته می‌شود. به علت رکود اقتصادی روزانه تعداد بالایی از شرکت‌های تولیدی کرکره‌های‌شان را پائین می‌کشند و در نتیجه بر تعداد بیکاران اضافه می‌شود. علاوه بر این‌ها، شهروندان با مشکل مسکن و خدمات درمانی روبرو هستند.


ارسال نظر

captcha