سعیدی‌کیا خبر داد

ایجاد 13 هزار شغل توسط بنیاد مستضعفان

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: این بنیاد با پرداخت تسهیلات به روستاها و نیز از طریق پس اندازهای خود مردم و کمک بنیاد علوی، 13 هزار شغل در مناطق قلعه گنج، لنده و چالدران ایجاد کرده است.

تامین 24 / محمد سعیدی‌کیا در حاشیه بازدید از سه روستای محروم ملاحسن، قلعه خان و کشانک شهرستان مانه و سملقان افزود: این مشاغل با اعطای وام های یارانه دار به روستاییان در زمینه های مختلف باغداری، دامداری، کشاورزی، صنعتی و خدماتی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: طرح توان افزایی در 7 منطقه دیگر کشور نیز از چند ماه پیش آغاز شده که به تدریج تسهیلات در گروه های توسعه روستایی برای راه اندازی اشتغال های کوچک و خانگی پرداخت می شود.

سعیدی کیا با اشاره به شعار سال رونق تولید و تلاش این بنیاد برای افزایش بهره وری از واحدهای فعال، گفت: امکانات زیادی در کشور وجود دارد که بهره وری مناسبی ندارند و این بنیاد برای بهره وری در زمینه انسانی و امکانات؛ تلاش می کند.

وی همچنین از ایجاد واحدهای اقتصادی جدید خبرداد و افزود: اراضی که قبلا قابلیت کشاورزی نداشته را شناسایی و تلاش خواهیم کرد که به طریق مختلف آن را آباد کنیم که ایجاد گلخانه ها و بالا بردن زمینه تولید فولاد از جمله این اقدامات است.


ارسال نظر

captcha