یادداشتی از ناهید حیدری

تامین‌اجتماعی عامل رونق تولید با حمایت و پشتیبانی از طبقه مولد جامعه

عمل به منویات مقام معظم رهبری در زمینه گسترش و رونق تولید می‌تواند نویدبخش، جهش قابل توجه در ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد و موجب گسترش استقلال اقتصادی که در شعار کلیدی و استراتژیک «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» متبلور است، می‌گردد.

ناهید حیدری

مدیر کل تامین‌اجتماعی غرب تهران بزرگ

تامین 24 / در راستای تحقق آرمان «رونق تولید» هرچند در سطح ملی نیازمند پیش‌نیازها، علل و عواملی است، اما نقش و ماهیت عملکردی سازمان تامین‌اجتماعی پررنگ بوده و بدون تردید این سازمان با کارکردهای کلیدی خود در حوزه‌های بیمه‌‍‌ای و درمانی، نقش بسیار مهمی در پشتیبانی از نیروهای مولد جامعه و تامین امنیت و آرامش‌خاطر آنها و گسترش و رونق تولید ایفا می‌نماید.

هفته کار و کارگر فرصت مغتنمی است برای کرامت قشر زحمتکش عرصه کار و تولید و با عنایت به وجود رابطه معنادار میان رونق تولید با نظام تامین‌اجتماعی و نقش راهبردی آن بر تعدیل و خنثی‌سازی تکانه‌‍‌های اقتصادی و شوک‌های داخلی و خارجی، حمایت از فعالان عرصه تولید و اشتغال و بسترسازی جهت ارتقای مهارت و تجارب نیروی کار و تلاش به منظور بهبود فضای کسب و کار، نه تنها امنیت روانی و آرامش فکری نیروی مولد بازار کار و به تبع افزایش بهره‌وری و تولید را به ارمغان خواهد آورد، بلکه جمعیت زیر پوشش این سازمان را که خود عاملی مهم در شاخص پایداری است، افزایش خواهد داد و در این راستا موارد ذیل نیز قابل اشاره است:

1- رونق تولید بیش از هر چیز محتاج سرمایه انسانی و سرمایه انسانی شامل انسان سالم، ماهر و دارای تامین است که به تعبیری پیشران توسعه اقتصادی به حساب می‌آید و رسالت اصیل سازمان تامین‌اجتماعی حفظ و صیانت از این موتور محرکه می‌باشد.

- خدمات متنوع تامین اجتماعی در تولید سرمایه اجتماعی، نقش برجسته‌ای داشته و با کاهش اثر پریشانی‌های اجتماعی- اقتصادی و ارتقای کیفیت زندگی اقشار مولد، منجر به افزایش نسبی رضایت‌مندی، ارتقای اعتماد عمومی و ظرفیت‌سازی برای مشارکت اجتماعی می‌گردد.

2- سازمان تامین‌اجتماعی با ظرفیت‌سازی در نیروی کار، بهبود شرایط اشتغال، تاثیرگذاری اقتصادی در زندگی اقشار مولد و بازتوزیع نسبی درآمد به توازن جامعه کمک شایانی می‌نماید. این سازمان با صیانت از طبقه مولد جامعه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در تولید ثروت ملی جایگاه انکارناشدنی داشته و در تحقق «پیشرفت و اقتدار همه‌جانبه و پایدار کشور و گسترش استقلال اقتصادی» نقش بی‌بدیلی را ایفا می‌نماید.

در خاتمه امیدواریم با همراهی شرکای اجتماعی و همچنین حمایت و پشتیبانی مراجع تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز، این سازمان بتواند گامی اساسی در راستای اهداف بلند انسانی و آرمان‌های متعالی و همچنین ماموریت خود مبنی بر تامین امنیت و آرامش‌خاطر نیروهای مولد جامعه و در نتیجه پایداری، انسجام و امنیت اقتصادی– اجتماعی جامعه ایران اسلامی بردارد.

 

منبع: اداره‌کل روابط‌عمومی سازمان تامین‌اجتماعی


ارسال نظر

captcha