700 نفر سال گذشته بر اثر حوادث ناشی از کار فوت کردند

مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حدود 10 هزار نفر سال گذشته در اثر حوادث کار مصدوم شدند و حدود 700 نفر نیز فوت کردند.

تامین 24 / علی مظفری روز سه شنبه در همایش ملی روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای در اراک افزود: سال 96 نیز 800 نفر در اثر حوادث ناشی از کار فوت کردند.

 

به گزارش ایرنا، وی اظهار داشت: پارسال 45 هزار نظارت از کارگاه‌های کشور انجام گرفت که نتیجه آن کاهش 7درصدی حوادث ناشی از کار نسبت به سال قبل از آن بوده است.

 

مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 2 میلیون و 740 هزار نفر هر سال در جهان در اثر حوادث ناشی از کار فوت می‌کنند که 84 درصد ناشی از بیماری‌های شغلی و 380 هزار نفر معادل 16 درصد نیز بر اثر حوادث مستقیم کار فوت می‌کنند.

 

مظفری افزود: امسال 50 هزار کارگر ساختمانی زیر پوشش آموزش همه جانبه ایمنی به منظور کاهش حوادث ناشی از کار قرار می‌گیرند.

 

مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: الزام پیمانکاران به رعایت موارد ایمنی یکی از روش‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کمک به کاهش حوادث ناشی از کار است.

 

مظفری افزود: سازمان تامین‌اجتماعی، پزشک قانونی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سه مرجع در حوزه حوادث شغلی هستند که زوایای این موضوع را رصد می‌کنند.

 

مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مهمترین علت وجود نرخ بالا در حوادث ناشی از کار، عدم آموزش کارگران شاغل در واحدهای تولیدی است.

 

مظفری افزود: کاهش 15درصدی حوادث ناشی از کار از برنامه‌های هدف گذاری شده در سال جاری است.

 

رییس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: رونق تولید، امسال مورد توجه همه دستگاه‌های تولیدی و صنعتی است.

 

امیرعباس پرکنی افزود: تست دستگاه و تجهیزات حفاظت فردی به تعداد 7840 مورد در سال گذشته انجام شد که در سال جاری با برنامه ریزی مدون گام جدی‌تری در راستای صیانت از محیط کارگری انجام می‌شود.

 

رییس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آلاینده سنجی 1500 واحد و آموزش یک میلیون و 340 هزار و 825 نفر ساعت بخشی از فعالیت‌های این مجموعه برای ایمن‌سازی محیط کار کارگران بوده است.

 

پرکنی افزود: شورای عالی فنی ظرفیت خوبی است که قانون‌گذار مجوز داده است تا تسهیل کننده کار برای فعالان این مجموعه باشد.

 

وی اظهار داشت: تدوین استاندارد الزام برای 240 دستگاه ماشین‌آلات، آموزش تصویری ایمنی و حوادث ناثی از کار، تولید محتوای آموزشی و تجهیز آزمایشگاه تست فردی از جمله برنامه‌های سال آتی مرکز تحقیقات و تعلیمات است.

 

استان مرکزی با دارا بودن 12 شهرستان دارای بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت است.


ارسال نظر

captcha