معاون وزیر کار:

بیمه بیکاری کارگران مناطق سیل‌زده پرداخت می‌شود

معاون پشتیبانی توسعه و نیروی انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیمه بیکاری افرادی که در مناطق سیل‌زده شغل خود را از دست داده‌اند، پرداخت می‌شود تا معیشت مردم با اختلال بیشتر روبه رو نشود.

تامین 24 / نصرالله بازوند امروز (دوشنبه) در سی‌امین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان اصفهان در سالن نگین سپاهان شهر افزود: سیل اخیر بر ۲۴ استان تاثیر گذاشت و بر چند استان تاثیرات مخربی از جمله تخریب مراکز تولیدی و کارگاه‌های صنعتی داشت.

 

به گزارش ایلنا، وی تصریح کرد: بازسازی تمامی زیرساخت‌های مناطق حادثه دیده یک ضرورت است و در کنار آن مراکز تولیدی نیز باید سر و سامان پیدا کنند تا جامعه کار بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.

 

بازوند همچنین به تحریم علیه کشورمان اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع باید به تقویت ظرفیت‌های داخلی منجر شود و در کنار آن توجه به مؤلفه‌های بهره‌وری به روز رسانی خطوط تولید و افزایش کیفیت محصولات باید از نتایج تنگناهای شکل گرفته باشد.

 

وی مدیریت جلوگیری از قاچاق کالا و ارز را با اهمیت خواند و افزود: نوسانات ارزی نیز که برای اقتصاد و رونق تولید مضر است باید مدیریت شود و برای محدودیت در تامین مواد اولیه که هم اکنون با آن مواجه هستیم، چاره‌اندیشی کنیم.

 

معاون پشتیبانی، توسعه و نیروی انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۳۸ درصد از بیکاران کشور را دانش‌آموختگان دانشگاهی تشکیل می‌دهد، گفت: یکی از دلایل این امر نبود مهارت‌آموزی در مراکز علمی و دانشگاهی است.

 

بازوند ادامه داد: بیشتر دیده می‌شود که بین بازار کار و رشته‌ها و سرفصل‌های دانشگاهی هماهنگی وجود ندارد و نیازسنجی در این ارتباط انجام نمی‌شود.

 

به گفته وی، ۳۵ درصد از نخبگان صنعتی و اقتصادی ایران از استان اصفهان هستند که این آمار نشانگر اهمیت این منطقه در کشور است.

 

سی‌امین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان اصفهان روز دوشنبه با حضور استاندار، جمعی از مدیران، نمایندگان مجلس و جامعه کار و تولید و با هدف معرفی برترین‌های استان در بخش‌های مختلف در سالن نگین سپاهان شهر برگزار شد.

 

در این جشنواره از بین 1300 واحد تولیدی و کارگر معرفی شده، از 8 واحد و کارگر نمونه اصفهانی تجلیل شد.


ارسال نظر

captcha