زنان سیل‌زده سیستان وبلوچستان در زمینه کارآفرینی حمایت می‌شوند

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: توان‌مندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مناطق سیل‌زده این استان در اولویت قرار گرفته است.

تامین 24 / فاطمه فاضلی، اظهار داشت: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده حداکثری از تمامی ظرفیت‌های کشور در راستای مدیریت بحران سیل اخیر، معاونت زنان ریاست جمهوری در زمینه کارآفرینی برای زنان سرپرست خانوار طرح‌هایی را با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دنبال می‌کند که در حال حاضر اعتبارات آنها تامین شده و در تلاشیم به‌زودی این طرح‌ها را در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان اجرا کنیم.

 

وی در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه ورود سیلاب کشور افغانستان به مناطق سیستان امروز منجر به آسیب به روستاهای داشک، علی نمرودی و آبیل در شهرستان هیرمند و تخلیه آنها شده است، ادامه داد: زنان این مناطق به‌ویژه زنان سرپرست خانوار نیازمند توجه جدی هستند.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان افزود: خوشبختانه روستاها تخلیه شده‌اند؛ اما توان‌مندسازی زنان سرپرست خانوار و زنان کارآفرین سیل‌زده که متحمل خسارت‌های زیادی شده‌اند با تدابیر ویژه در نظر گرفته شده پی‌گیری خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: در قالب این طرح‌ها دسترسی به آموزش مهارت‌های تخصصی، تامین، تجهیز منابع و بازاریابی کالاها به عنوان زنجیره‌ای به هم پیوسته برای زنان کارآفرین پی‌گیری می‌شود.

فاضلی خاطرنشان کرد: در پارلمان مشورتی زنان سیستان و بلوچستان در هفته گذشته مصوب شد، حقوق یک روز کارکنان دفتر بانوان و خانواده استانداری و مشاوران بانوان دستگاه‌های اجرایی استان به سیل‌زدگان تعلق گیرد.


ارسال نظر

captcha