انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا در سایه نبود امنیت شغلی و سطح پایین دستمزدها

انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا نزدیک است اما رسیدگی به خواسته‌های شهروندان در زمینه گسترده شدن پوشش بیمه‌های اجتماعی، افزایش دستمزد و تضمین امنیت شغلی توسط دولت‌های عضو اتحادیه، کند پیش می‌رود.

تامین 24 / انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا نزدیک است اما رسیدگی به خواسته‌های شهروندان در زمینه گسترده شدن پوشش بیمه‌های اجتماعی، افزایش دستمزد، تضمین امنیت شغلی توسط دولت‌های عضو اتحادیه، کند پیش می‌رود.

 

به گزارش ایلنا به نقل از وبسایت روزنامه گاردین، شهروندان اروپایی بر اساس اینکه احزاب چه سیاست‌هایی در زمینه‌های نامبرده دارند، به آنها رای می‌دهند و انتظار دارند که پارلمان جدید اتحادیه اروپا که در سال ۲۰۱۹ تشکیل می‌‌شود، قوانینی وضع کند که متضمن تحقق خواسته‌های آنها باشد.

 

امنیت شغلی بیش از تمام این خواسته‌ها پررنگ است و حول آن بحث می‌شود. قراردادهای موقت این روزها اروپا را درنوردیده‌اند.

 

«مزد ساعتی در ازای کار ساعتی» این روزها اصلی‌ترین نگرانی شهروندان جوانی است که می‌خواهند وارد بازار کار شوند و امنیت شغلی می‌خواهند.

 

کارگرانی که در کشورهای شرق و جنوب اروپا زندگی می‌کنند، خواهان گسترده شدن پوشش بیمه‌های اجتماعی و ارزان شدن خدمات آنها، به ویژه خدمات درمانی هستند.

 

افزایش دستمزدها در هر ساعت کار دیگر خواسته‌ای است که شرق و غرب اروپا را درنوردیده‌ است. اتحادیه اروپا باید به حال شهروندانش که در پهنه جغرافیایی وسیع آن کار و زندگی می‌کنند فکری اساسی بکند؛ چراکه نارضایتی جامعه هدف قوانین می‌تواند به تززل جایگاه احزاب چپ‌گرا و راست‌گرا بی‌انجامد.


ارسال نظر

captcha