ظلم چند برابر به بیماران با تغییر تاریخ مصرف دارو

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطر نشان کرد: برخی از سوداگران ناصر خسرو با تغییر تاریخ انقضاء دارو بی شرمی و ظلم دو چندانی را به بیماران و مردم جامعه روا می‌دارند، دارو تنها در بازه زمانی اعلام شده قابل استفاده بوده و امکان تمدید تاریخ مصرف به هیچ عنوان وجود ندارد.

تامین 24 / بشیر خالقی در رابطه با تمدید تاریخ مصرف دارو توسط سوداگران خیابان ناصرخسروگفت: متاسفانه وجود برخی از کمبود های دارویی ناشی از تاثیر تحریم‌‌ها سبب رونق بازار ناصر خسرو شده و متاسفانه نگرانی‌های زیادی را در جامعه داروسازی کشورمان ایجاد کرده است. مکان‌های فروش دارو‌های غیر مجاز کاملا مشخص بوده و باید واحدهای نظارتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی بر این بازار ها نظارت دقیقی داشته باشند.

دستگاه‌های نظارتی با عاملان فروش غیر قانونی داور قاطعانه برخورد کنند

نماینده مردم خلخال و کوثردر  مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملتتصریح کرد: در بازا‌های سیاه فروش دارو از جمله خیابان ناصر خسرو افرادی اقدام به فروش دارو می‌کنند که هیچ اطلاع و تخصصی در این حوزه ندارند، این موارد خلاف قانون بوده و باید دستگاه‌های نظارتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی و قوه قضایی این موضوع را با جدیت پیگیری کنند و با عاملان آن برخورد قاطعی انجام شود.

ظلم چند برابر به بیماران با تغییر تاریخ مصرف دارو 

خالقی اظهار کرد: برخی از سوداگران ناصر خسرو با تغییر تاریخ انقضاء دارو بی شرمی و ظلم دو چندانی را به بیماران و مردم جامعه روا می‌دارند، تاریخ ‌های انقضا دارو بر اساس آزمایش‌های تخصصی و بر اساس مواد اولیه دارو ها تنظیم می‌شود و تنها در بازه زمانی اعلام شده بر روی دارو  قابل استفاده بوده  و امکان تمدید تاریخ مصرف به هیچ عنوان وجود ندارد، سودجویان تنها به دنبال فریب و سوءاستفاده از مردم هستند.

چرا سال‌ها فعالیت قاچاقچیان دارو در ناصر خسرو  از چشم مسئولان دور مانده است؟ 

وی در پاسخ به این سوال که چرا باوجود فعالیت طولانی قاچاچیان و دلالان دارو در خیابان ناصر خسرو و آگاهی همه مسئولان نظارتی و بهداشتی از وجود چنینی مکانی برای عرضه دارو‌های غیرمجاز و قاچاق، اما تاکنون هیچ اقدام جدی در راستای برخورد با متخلفین و تهدید کنندگان جان مردم انجام نشده است، افزود: برخورد با متخلفین بازار‌های دارو جزو وظایف واحد‌های نظارتی دانشگا‌های علوم پزشکی است که متاسفانه به دلیل کمبود نیرو و عدم بازرسی‌های کافی از این مکان‌ها برخورد کافی صورت نگرفته است.


ارسال نظر

captcha