دکتر مهدی درخشان:

سالمندان تحت حمایت های ویژه تامین اجتماعی هستند

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تامین، حفظ و ارتقاء سلامتی سالمندان وظیفه مهم و ارزشمندی است که بر عهده حوزه درمان تامین اجتماعی قرار گرفته است، گفت: سالمندان تحت حمایت های ویژه سازمان تامین اجتماعی هستند.

تامین 24 / دکتر مهدی درخشان در جلسه کارگروه طب سالمندی با بیان اینکه در اجرای یک طرح نو، تمام ابعاد و اعتباراتش سنجیده می شود، گفت: اجرای طرح ارائه مراقبت به سالمندان مورد حمایت سازمان تامین اجتماعی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه طرح ارائه مراقبت به سالمندان به عنوان یک طرح ماندگار مطرح خواهد بود، خاطر نشان کرد: اجرای این طرح مورد توجه مدیران ارشد سازمان قرار گرفته است و با بررسی های لازم، شرایط مناسب برای ایجاد ساختاری ایده آل در جهت اجرای هرچه بهتر این طرح و رضایتمندی هرچه بیشتر بازنشستگان فراهم خواهد شد.

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران نیز در ادامه این جلسه تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی درحال حاضر حدود٤٢ میلیون نفر از اقشار گوناگون مردم را تحت پوشش قرار داده است.
دکتر بابک عدلی با تاکید بر اینکه این سازمان در حوزه درمان اولین خریدار و دومین تولید کننده درمان در کشور است، یاد آور شد: سالمندان بخشی از قشرهای آسیب پذیر در جامعه هستند که نیاز به ارائه خدمات درمانی پیشگیرانه دارند.
وی با بیان اینکه در سازمان تامین اجتماعی به جمع کثیری از سالمندان به عنوان بازنشستگان و مستمری بگیران، خدمات متنوع ارائه می شود، گفت: امیدواریم بتوانیم بر ارتقاء کمیت و کیفیت این خدمات بیفزاییم.
وی با اشاره به اینکه متخصصان طب سالمندی یکی از گروه‌هایی هستند که می‌توانند در زمینه رفع مشکلات سالمندان اقدام کنند، افزود: سازمان تامین اجتماعی در این راستا گام های مثبتی را برداشته و از پتانسیل نیروی انسانی برای اجرای طرح ارائه مراقبت به سالمندان به عنوان یک طرح  پایلوت در سه مرکز درمانی دی کلینیک تخصصی ابوریحان، پلی کلینیک طوس و پلی کلینیک خاندان حکیم، استفاده کرده است.
معاون طب کار و کمیسیون های پزشکی اداره کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی نیز در ادامه این جلسه، با بیان اینکه طرح ارائه مراقبت سرپایی به سالمندان به عنوان یک طرح پایلوت در سه مرکز درمانی سرپایی تهران به اجرا در خواهد آمد، گفت: این طرح به عنوان یک مدل از ارائه خدمات درمانی مطلوب به بیمه شدگان سالمند، محسوب می شود.
دکتر داریوش پناهی زاده با اشاره به اینکه اجرای این طرح می تواند از اتلاف هزینه های اضافی بکاهد، افزود: در این طرح سالمندان تحت مراقبت های ویژه ای قرار خواهند گرفت.
دکتر سید مجید صادقی راد معاون برنامه ریزی و نظارت اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی نیز در ادامه این جلسه، اظهار امیدواری کرد تا در آینده نزدیک، اجرای طرح ارائه مراقبت از سالمندان در سطح کل کشور به اجرا در آید.


ارسال نظر

captcha