نسخه در مراکز درمانی تامین اجتماعی فقط به صورت الکترونیکی صادر می‌شود

معاون برنامه‌ ریزی و نظارت اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی در برنامه رهاورد رادیو سلامت به تشریح برنامه حذف دفترچه درمانی مراکز درمانی ملکی و طرف قرار داد این سازمان پرداخت.

تامین 24 / دکتر سید مجید صادقی‌راد به مناسبت هفته تامین اجتماعی در این گفت‌وگوی رادیویی گفت: ٤٢ میلیون نفر در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی یکی از زیرساخت‌های مهم سلامت در کشور را نظام الکترونیکی سلامت عنوان کرد و گفت: شروع این برنامه با نسخه‌های الکترونیکی است و  تولید پرونده سلامت برای همه هموطنان در انتهای این برنامه است.

 

دکتر صادقی‌راد افزود: از  شهریور ٩٥ حذف دفترچه درمانی و صدور نسخه الکترونیکی در مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی که بالغ بر ٣٧٠مرکز هستند، آغاز شد و تاکنون ٨٠ میلیون نسخ الکترونیکی صادر شده و نسخه کاغذی در مراکز این سازمان صادر نمی‌شود.

 

معاون برنامه ریزی و نظارت اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: حذف دفترچه درمانی در مراکز طرف قرارداد نیز در دستور کار قرار گرفته و اکنون در برخی از استان‌ها این برنامه به صورت پایلوت در حال اجرا است. این طرح در آینده نزدیک در تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد اجرا می‌شود تا بیمه شده به هر مرکز درمانی در آینده نزدیک مراجعه کند نیازی به دفترچه درمانی نباشد.

 

وی افزود: در سال گذشته ٦٣ میلیون مراجعه به پزشکان مراکز درمانی تامین اجتماعی انجام شده و از این تعداد یک میلیون مورد بستری داشتیم و تمامی نسخ صادر شده در این مراکز به شیوه الکترونیکی بوده است.

 

وی با اشاره به مزایای صدور نسخه الکترونیکی در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی گفت: تسریع و ارتقای کیفیت خدمات و تجمیع اطلاعات بیمه شدگان از نتایج این برنامه است.

 

 


ارسال نظر

captcha