مشاور معاونت بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی:

افزایش فرصت‌های شغلی با اجرای طرح مشوق‌های کارفرمایی

مشاور معاونت بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی، مشوق‌های کارفرمایی به منظور جذب نیروی جدید را از اقدامات این سازمان در راستای حمایت از کالای ایرانی برشمرد و گفت: اجرای این طرح بر حفظ اشتغال موجود و افزایش فرصت‌های شغلی تاثیرگذار است.

تامین 24 / محمد محمدی در برنامه مهمان خانه شبکه ٤ سیما اظهار کرد: هفته تأمین اجتماعی فرصت مناسبی است که اهداف و برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی تبیین شود و گزارش اقدامات و فعالیت‌های انجام شده را نیز تشریح کنیم.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی با اشاره به گستردگی حوزه خدمات و جامعه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی و به منظور حمایت از اشتغال در اولین روز سال ٩٧ پیشنهاد بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان از سوی سازمان تأمین اجتماعی ارائه شد.

 

محمدی ادامه داد: با تصویب و ابلاغ این قانون از دهم اردیبهشت تا دهم تیرماه حدود ٧٠ هزار نفر از کارفرمایان برای استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده اقدام کرده‌اند که با پرداخت و یا حتی تقسیط اصل بدهی، جرائم مربوطه مشمول بخشودگی قرار می‌گیرد.

 

وی تمدید محدودیت زمانی بازرسی از دفاتر قانونی را از دیگر اقدامات سازمان تأمین اجتماعی برای حمایت از تولید و اشتغال برشمرد و اظهار داشت: بازرسی سازمان تامین اجتماعی از دفاتر قانونی در سال جاری نیز محدود به آخرین سال مالی است مگر اینکه بازرسی بر اساس شکایت اشخاص و یا آراء قضایی باشد.

 

 

محمدی مشوق‌های کارفرمایی به منظور جذب نیروی جدید را از دیگر اقدامات این سازمان عنوان کرد و گفت: بر اساس این طرح که اخیراً به اجرا در آمده است، کارفرمایان می‌توانند تا ۵۰ درصد تعداد کارکنان فعلی خود، از بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی جذب نیروی جدید انجام دهند و برای افرادی که در قالب این طرح مشغول به کار می‌شوند، معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی اعمال می‌شود.

 

وی با اشاره به اصل ۲۹ قانون اساسی مبنی بر تکلیف دولت برای گسترش خدمات تامین اجتماعی، گفت: سازمان تامین اجتماعی در اجرای این اصل از قانون اساسی نقش ممتازی دارد و نیمی از جمعیت کشور از خدمات این سازمان بهره‌مند می‌شوند.

 

مشاور معاونت بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی رسیدن خدمات این سازمان به سطح مطلوب را با ایجاد تعادل در منابع و مصارف قابل انجام دانست و اظهار امیدواری کرد که با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی، شاهد ارتقای خدمات سازمان تامین اجتماعی باشیم.


ارسال نظر

captcha