عضو کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد

بخشودگی جرایم بیمه ای عامل پایداری کارگاه ها

شمس الله شریعت نژاد، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بخش زیادی از مشکلات تولیدکنندگان ناشی از سیاست های غلط دولت های گذشته است، گفت: در این شرایط نابسامان، بهترین روش بخشودگی جرایم بیمه ای است تا کارفرمایان بدانند که مسوولان مشکلات آنان را درک می کنند.

تامین 24 / شریعت نژاد با ابراز تاسف از اینکه تولید در شرایط کنونی از ریسک بالایی برخوردار است، گفت: هیچ ثباتی در وضعیت اقتصادی کشور وجود ندارد و یک باره همه چیز به هم می ریزد. ارزش پول ملی به شدت افت می کند و قیمت مواد اولیه سرسام آور می شود. نتیجه اینکه تولید صرفه ندارد.

وی در گفت و گو با تامین 24 با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران به اقتصاد کشور اعتماد کردند، گفت: یک باره همه چیز به هم می ریزد و کارفرمایانی که به مدیریت اقتصادی کشور اعتماد کرده و سرمایه های خودشان را تبدیل به کارخانه کرده بودند، می بینند که دلال ها یک شبه ره صد ساله را پیموده اند.

نماینده تنکابن در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه هیچ اهرم قانونی برای حمایت از تولید وجود ندارد، گفت: دولت اعلام می کند که دلار دولتی می دهد اما عده ای همین دلار دولتی را می گیرند و هر آنچه وارد می کنند به نرخ دلار آزاد می فروشند یعنی هیچ نظارتی بر اقتصاد کشور وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه تمام ریسک اقتصادی کشور متوجه سرمایه گذار است، گفت: نظام بانکی که می تواند حامی تولید باشد در عمل به نفع واسطه ها و تجارت کار می کند و برای آنکه ریالی به تولید تسهیلات بدهد، بهره چندین برابری می گیرد.

شریعت نژاد یکی از جدی ترین تصمیماتی که باعث شد تا حدودی بنگاه های اقتصادی سرپا بمانند، بخشودگی جرایم بیمه ای بود، گفت: اگر با منطق به شرایط توجه کنیم می بینیم که تولیدکننده هیچ انگیزه ای ندارد. از یک سو همه چیزش را از دست داده و از سوی دیگر باید جریمه تاخیرهایی را بپردازد که خودش در آنها هیچ نقشی نداشته است.

وی با ابراز تاسف از اینکه بخشودگی جرایم بیمه ای تنها برای حق بیمه و از سوی تامین  اجتماعی صورت گرفته است گفت: چرا تنها باید تامین اجتماعی چنین رفتاری داشته باشد. آیا جرایم مالیات و بهره های بانکی نباید از بین برود تا تولیدکننده روی پای خودش بماند.

عضو کمیسیون کشاورزی از بحرانی که بین بانک ها و بنگاه های اقتصادی وجود دارد ابراز تاسف کرد و گفت: بانک ها تاکنون هرگاه قدمی برای بنگاه های اقتصادی برداشته اند با هدف مال خود کردن اموال بنگاه ها بوده است. از یک سو به بنگاه ها تسهیلات می دهند و از سوی دیگر بهره بانکی به اندازه ای بالاست که در قبال اصل پول و جرایم دیرکرد، بنگاه اقتصادی را به نفع بانک مصادره می کنند.


ارسال نظر

captcha