عضو کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد

بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان نشانه حمایت از تولید داخل

سید راضی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به وضعیت خاصی که کشورما با آن رو به رو شده است، گفت: امروزه تولید حرف اول را در کشور ما می زند و تمامی مسوولان باید با تمام توان برای رفع موانع تولید و رونق اشتغال نهایت تلاش خود را به عمل آورند.

تامین 24 / سیدراضی نوری با ابراز خرسندی از  اینکه مسوولان برای رفع موانع تولید گام های عملیاتی بر می دارند، گفت: خوشبختانه همین قدر که بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان در دستور کار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت، گویا نیت مسوولان بر این است که نسبت به کارفرما و تولیدکننده نگاه محبت آمیزی داشته باشند.

وی در گفت و گو با تامین 24،  با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی با تمام توان در مسیر حمایت از تولید گام برداشته است گفت: هدف این است که تولید را رونق بدهیم و در راستای سیاست گذاری های مقام معظم رهبری گام برداریم.

نماینده شوش در مجلس شورای اسلامی بر رونق اقتصاد تاکید کرد و گفت: تولید بخش مهمی از اقتصاد است و اگر می خواهیم اقتصاد توانمندی داشته باشیم، باید برای تولیدکننده نگاه مهربانتری داشته باشیم.

وی خواستار درک شرایط کارفرمایان از سوی همه مسوولان شد و گفت: کدام کارفرمایی را سراغ داریم که بخواهد کارخانه اش به سوی بحران برود و با مشکلات شدید اقتصادی رو به رو باشد.

نوری با تاکید بر اینکه کارفرمایان به دلیل مشکلات روزمره از انجام تعهدات خودشان ناتوان می شوند، گفت: این مشکلات به اندازه ای ریشه ای است که باعث تعطیلی کارخانه ها یا ورشکستگی کارفرمایان می شود.

وی حمایت از تولید در شرایط کنونی را وظیفه همه دستگاه ها دانست و گفت: قوای سه گانه باید به سوی حمایت از تولید گام بردارند و هر کاری که از دستشان بر می آید برای حمایت از تولید به عمل آورند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خواستار تفاوت قایل شدن بین کارفرمایان خوش حساب و بدحساب شد و گفت: کارفرمایی که تمام تلاش خودش را به عمل آورده و حتی مواردی را شاهد هستیم که خانه و زندگی خودشان را برای رونق کارگاه فروخته اند، قابل احترام هستند و هر کمکی که دولت می تواند باید به این دسته از کارفرمایان داشته باشد.

وی با انتقاد از برخی کارفرمایان گفت: متاسفانه برخی از کارفرمایان را نیز سراغ داریم  که وضعیت خوبی دارند و مشکلی با تولید ندارند اما در انجام تعهدات خود کوتاهی می کنند، حقوق کارگران را با تاخیر چند ماهه می پردازند و کارگاه را با چالش رو به رو می کنند. این افراد را نمی تواند به عنوان کارفرمای منصف نام برد و نباید هم بخشودگی جرایم شامل حال آنان بشود زیرا در مقطعی که می توانستند و مشکل هم نداشتند، از انجام تعهدات خودشان سرباز زده اند.


ارسال نظر

captcha