عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد

قدردانی از اقدام تامین اجتماعی در بخشودگی جرایم بیمه ای

احمد انارکی محمدی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اینکه صنایع کشور با سخت ترین شرایط به کار خود ادامه می دهد گفت: در این شرایط بهترین روش حمایت از تولید است و بخشودگی جرایم می تواند گام بزرگی در این راستا باشد.

تامین 24 / انارکی محمدی با تاکید بر اینکه شرایط تولید به هیچ وجه خوب نیست، گفت: تولیدکنندگان ما با انواع مشکلات دست به گریبان هستند. یا مواد اولیه ندارند، یا بازار فروش را از دست داده اند، یا ماشین آلات آنها فرسوده و قدیمی است و در کنار این همه مشکلات، بدهی ها بلای جانشان شده به ویژه آنکه به این بدهی ها جریمه هم تعلق می گیرد.

وی در گفت و گو با تامین 24، با ابراز تاسف از نبود ثبات در بازار گفت: همین افت شدید قیمت ریال و بی ارزش شدن پول ملی باعث شده تا تولیدکنندگان برای تامین مواد اولیه با چالش های جدی رو به رو باشند.

نماینده رفسنجان با قدردانی از اقدام سازمان تامین اجتماعی در بخشودگی جرایم کارفرمایان گفت: در این شرایط اگر بخواهیم جرایم را هم به کارفرمایان تحمیل کنیم، بی شک تولید زمین خواهد خورد.

وی با انتقاد از کسانی که اقدام به تخریب جایگاه تولیدکننده کرده اند، گفت: این چه حرف هایی است که گاهی زده می شود. اگر کارفرمایی نباشد، کاری وجود ندارد که کارگر بخواهد کار کند. البته نمی خواهیم منکر جایگاه رفیع کارگران بشویم اما بحث بر سر این است که نباید همه چیز را یک طرفه ببینیم.

انارکی محمدی گردش مالی را نقطه قوت تولید دانست و گفت: کدام بخش را سراغ داریم که بتوانند بدون نقدینگی به کار خودشان ادامه بدهند. از یک مغازه کوچک تا یک بنگاه اقتصادی بزرگ هر کدام در جایگاه خودشان به نقدینگی نیاز دارند.

وی با اشاره به آمار بالای بیکاری و اخراج هایی که صورت می گیرد گفت: اگر صنعتگر گردش مالی و تولید داشته باشند وبتواند به کارخود ادامه بدهد، دلیلی ندارد که کارگرش را اخراج کند یا تعدیل نیرو داشته باشد. تنها زمانی مشکل پیش می آید که کارگاه توان ادامه کار نداشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بهترین راهکار در شرایط کنونی را درک شرایط کارفرمایان دانست و گفت: چه دلیلی وجود دارد که جریمه را نیز در این شرایط به کارفرمایان تحمیل کنیم.

وی از سازمان تامین اجتماعی به دلیل بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه امروزه شاهد کاهش مشکلات کارفرمایان هستیم و کارفرمایان نیز می توانند با این سیاست خود برای اداره کارگاه برنامه ریزی کنند.

انارکی محمدی با تاکید براینکه سازمان تامین اجتماعی نیز با مشکل نقدینگی رو به رو شده است گفت: در قالب این قانونی سازمان نیز می تواند بخشی از نقدینگی مورد نیازش را تامین کند.


ارسال نظر

captcha