در دومین روز از هفته تامین اجتماعی انجام شد

بازدید دکتر نوربخش از مراکز تامین اجتماعی فارس‌

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در دومین روز هفته تامین اجتماعی به استان فارس سفر کرد و از نزدیک اقدامات و خدمات بیمه‌ای و درمانی تامین اجتماعی استان را بررسی و برخی از طرح‌های این سازمان در استان را به بهره‌برداری رساند.

تامین 24 / ملاقات با تولیت آستان مقدس حضرت شاه چراغ و عضو مجلس خبرگان رهبری، بازدید از شعبه 5 تامین اجتماعی شیراز و بازدید از محل ساخت بیمارستان ٣٢٠ تختخوابی تامین اجتماعی شیراز از جمله برنامه‌های روز نخست دکتر نوربخش در شیراز است که به دنبال این بازدیدها، راهبردهای لازم را در زمینه‌ امور درمانی و بیمه‌ای تامین اجتماعی ارائه کرد.

 

تولیت آستان مقدس حضرت شاه چراغ و عضو مجلس خبرگان رهبری:

تلاش‌های سازمان تأمین اجتماعی سبب خیر در جامعه است

 

تولیت آستان مقدس حضرت شاه چراغ و عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن تشکر و قدردانی از زحمات سازمان تامین اجتماعی بر حفظ کرامت و عزت نفس آحاد جامعه تاکید کرد و افزود: تلاش‌های شما عزیزان سبب خیر در جامعه است.

 

آیت‌الله علی‌اصغر دستغیب، در ملاقات دکتر نوربخش با ایشان، ضمن تاکید بر نقش خیرین در جامعه، به تجربیات پیشین در زمینه مجمع خیرین حوزه سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: در دیدار با مقام معظم رهبری ایشان بر این نکته تاکید کردند که اگرچه در گذشته نیکوکاران کمک‌های خود را انجام می‌دادند اما به علت پراکندگی آنها، نتایج حاصله به اندازه کار خیریه به شکل منسجم و تشکیلاتی که امروز صورت می‌گیرد چشم‌گیر نبود.

 

وی ادامه داد: امیدوارم همان‌طور که خیرین پیش از این در مجمع سلامت فعال بودند امروز نیز به تامین اجتماعی در انجام وظایفش یاری کنند و طرح‌هایی که توضیح دادید مانند بیمارستان جدید تامین اجتماعی فارس زودتر و بهتر به نتیجه برسد.

 

دکتر سید تقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت سازمان تامین اجتماعی در کشور گفت: افراد تحت پوشش و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از کرامت خاصی برخوردار هستند؛ زیرا عمر خود را صرف کار و زحمت کرده‌اند و امروز نیز از اندوخته خودشان در این سازمان بهره‌مند هستند.

 

مدیرعامل تامین اجتماعی در این ملاقات، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های تامین اجتماعی به نقش مهم خیرین در پیشبرد اهداف تامین اجتماعی اشاره کرده و بر توجه ویژه مدیریت و کارکنان این سازمان در اجرای وظایف‌شان تاکید کرد.

 

بازدید دکتر نوربخش از شعبه ٥ تأمین اجتماعی شیراز

 

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در سفر به استان فارس از شعبه ٥ تأمین اجتماعی شیراز بازدید کرد.

 

دکتر نوربخش در سفر به استان فارس، از شعبه ٥ تأمین اجتماعی شیراز و میز خدمت این شعبه بازدید کرد.

 

وی در ابتدای این بازدید از مراجعه کنندگان حاضر در صف انتظار، دیدار و گفت‌وگو کرده و در جریان مسائل و خواسته‌های آنان قرار گرفت.

 

وی در ادامه از تمامی واحدهای این شعبه بازدید کرد و در گفت‌وگو با کارشناسان و مراجعه کنندگان در جریان روند فعالیت و خدمت رسانی این واحد اجرایی سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفت.

 

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در این بازدید برای رفع مشکلات تعدادی از مراجعه کنندگان به شعبه دستورات لازم را صادر کرد.

 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

بیمارستان تأمین اجتماعی شیراز را با تکیه بر توان داخلی می‌سازیم

 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان این که بیمارستان ٣٢٠ تختخوابی این سازمان بیمه گر در شیراز با تکیه بر توان داخلی ساخته می‌شود، از خیرین و نیک اندیشان برای مشارکت مالی در ساخت این بیمارستان دعوت کرد.

 

دکتر نوربخش در بازدید از محل ساخت بیمارستان ٣٢٠ تختخوابی تامین اجتماعی شهر شیراز در پاسخ به پرسشی درباره سرنوشت مشارکت یک شرکت خارجی در ساخت این مرکز بزرگ درمانی افزود: یک سرمایه گذار خارجی در این زمینه ابراز علاقه کرده بود که با توجه به شرایط تحریم‌ها، به مرحله عقد قرارداد نرسید.

 

وی اظهار داشت: با توجه به برخورداری ایران از دانش و فناوری لازم، مشکلی فراروی ساخت این بیمارستان وجود ندارد.

 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه اعتبار مورد نیاز برای ساخت بنا و تأسیسات این بیمارستان را ٣٠٠ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مدت زمان ٤٨ ماه برای اجرای این طرح پیش بینی شده است که در صورت ورود خیرین و برخوردار شدن از کمک مالی آنها، می‌توان به بهره برداری از این بیمارستان در مدت زمان کوتاه تری امیدوار بود.

 

وی با دعوت از خیرین برای مشارکت مالی در ساخت بیمارستان تامین اجتماعی در شیراز گفت: همه خدمات این بیمارستان به بیمه شدگان تامین اجتماعی به صورت رایگان خواهد بود و خیرین در صورتی که تمایل به مشارکت در یک اقدام بزرگ و ماندگار را دارند، می‌توانند در فرآیند اجرای این طرح مشارکت کنند.

 

نوربخش پیشنهاد داد که هیات امنایی متشکل از بزرگان و شخصیت‌های مطرح استان فارس و شهر شیراز برای نظارت بر روند جمع‌آوری و هزینه کرد کمک‌های اهدایی خیرین تشکیل شود.

 

وی با اشاره به این که بیمارستان ٣٢٠ تختخوابی تامین اجتماعی در زمینی به وسعت حدود ٢٥ هکتار و در فضایی به وسعت ٦٠ هزار متر مربع در بلوار حسینی‌الهاشمی شیراز ساخته می‌شود، گفت: کارگاه ساخت این بیمارستان، هفته آینده تجهیز و عملیات اجرایی طرح آغاز می‌شود.

 

منبع:‌ اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی


ارسال نظر

captcha