داود سعدزاده:

پوشش بیمه‌ای کسب و کارهای اینترنتی گسترش می‌یابد

یکی از اقدامات مهم سازمان تامین‌اجتماعی در سال‌جاری، پیگیری پوشش بیمه‌ای و شناسایی آن دسته از افرادی است که مشاغل آن‌ها تاکنون مشمول بیمه‌های اجتماعی نشده‌اند. یکی از این فعالیت‌ها، مشاغل مربوط به کسب‌وکارهای اینترنتی است.

 

داود سعدزاده

مشاور معاونت بیمه‌ای سازمان تامین‌اجتماعی

تامین 24 / با توجه به نوپا بودن این‌گونه مشاغل، سازمان درصدد برآمد با متولیان این حوزه در سطح دولتی و سطح تشکل‌های صنفی و انجمن‌های مرتبط، باب مذاکره و گفت‌وگو را باز کند تا ماموریت و وظیفه ذاتی خود را که بر اساس قوانین بالادستی کار و تامین‌اجتماعی تعیین و ترسیم شده و آن نیز توسعه پوشش بیمه‌ای در بالاترین سطح که رضایتمندی این طیف را در پی داشته باشد، فراهم آورد.

در این راستا، پس از جلسات متعدد با دستگاه‌ها، تشکل‌ها و سازمان‌های مرتبط با کسب‌وکارهای اینترنتی، انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با متولیان این بخش در دستور کار است. در حال حاضر توافق خوبی با مرکز ملی فضای مجازی که یک نهاد بالادستی است، حاصل شده و تفاهم‌نامه‌ای نیز در شرف انعقاد است. گفتنی است، مرکز ملی فضای مجازی زیر نظر شورای‌عالی فضای مجازی فعالیت می‌کند و به‌نوعی بازوی اجرایی شورای مذکور به‌شمار می‌رود. سازمان با این نهاد به‌عنوان یکی از متولیان مشاغل استارت‌آپی به توافق‌هایی رسیده است تا بتوان برای اعضای این حوزه اعم از شاغل، متولی و فعالان و کارفرمایان استارت‌آپی پوشش بیمه‌ای فراهم کرد. احتمالا ظرف چند هفته‌ آینده این تفاهم‌نامه آماده امضای مدیرعامل سازمان و رئیس مرکز ملی فضای مجازی خواهد شد. در این تفاهم‌نامه یک بسته کامل از انواع پوشش بیمه‌ای را به همراه خدمات ویژه و شرایط تسهیل‌کننده بیمه‌ای به این کسب‌وکارها ارائه می‌شود تا بتوانند به فراخور شرایط خود، حداکثر بهره‌مندی را از بیمه‌های تامین‌اجتماعی داشته باشند. یکی از این شرایط، تعیین شعب منتخب و ویژه است. دو شعبه در تهران و یک شعبه در هر استان به صورت VIP به اعضای این حوزه خدمات بیمه‌ای ارائه می‌کنند. در این شعب تمرکز لیست، وحدت‌رویه و نظارت بر  محاسبات بیمه‌ای، بازرسی‌های متمرکز و سایر خدمات ارائه خواهد شد تا شرایط برای تمامی شاغلان و فعالان این حوزه تسهیل شود. بدیهی است در سال حمایت از کالای ایرانی، سازمان تامین‌اجتماعی با توجه به وظایف خود برای توسعه پوشش بیمهای بیش از گذشته به عرصه تولید و اشتغال وارد شود تا آرامش‌خاطر برای شاغلان این حوزه فراهم آورد. لازم به ذکر است، سازمان تامین‌اجتماعی هیچ‌گونه اجباری برای تحت‌پوشش قراردادن کارفرمایان این عرصه در دستورکار ندارد، بنابراین اگر کارفرمایان موصوف بخواهند، می‌توانند تحت ضوابط خاصی تحت‌پوشش بیمه صاحبان حِرف و مشاغل یا بیمه اختیاری قرار گیرند.

در عین حال بر اساس ماده 7 قانون تامین‌اجتماعی برای افراد شاغل در کسب‌وکارهای اینترنتی که تاکنون تحت‌پوشش بیمه‌های تامین‌اجتماعی نبوده‌اند، می‌توانند تحت شرایط خاصی از طریق مرکز ملی فضای مجازی که خود را متولی این بخش می‌داند، در قالب یک لیست واحد حق‌بیمه خود را پرداخت و تحت‌پوشش بیمه قرار گیرند. این افراد می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه با نرخ 27درصد از مزایای بیمه تامین‌اجتماعی بهره‌مند شوند، بنابراین با توجه به مواردی که مطرح شد کارفرمایان این حوزه برای بیمه، مختار هستند و کارکنان آن‌ها چنانچه رابطه مزدبگیری با آنان داشته باشند، باید طبق ماده ۳۶ قانون تامین‌اجتماعی در قالب بیمه‌ اجباری، تحت پوشش قرار گیرند و چنانچه رابطه مزدبگیری وجود نداشته باشد، می‌توانند در قالب بیمه توافقی تحت‌پوشش قرار گیرند.

این گروه، مطالباتی در زمینه اشتغال و بیمه خود دارند. سازمان تامین‌اجتماعی وظیفه خود را انجام داده و پوشش بیمه‌ای برای آن‌ها فراهم می‌کند. نکته دیگر که در حال حاضر برخی از استارت‌آپ‌ها می‌گویند این است که بسیاری از پرسنل ما فری‌لنسر (آزادکار) هستند، یعنی امور مربوط به کسب‌وکار اینترنتی را بیرون از محل کار انجام می‌دهند.

 در این خصوص باید گفت که این افراد چنانچه رابطه مزدبگیری را در قالب قرارداد کار معین با کارفرما داشته باشند، تحت‌پوشش بیمه کارگاهی و اجباری خواهند بود. لیکن اگر قرارداد آن‌ها موقت و در چارچوب ماده ۳۸ قانون تامین‌اجتماعی باشد که روش کار متفاوت است و با شرایط خاص و تعیین ضریب باید حق‌بیمه آنان محاسبه شود.

در هر حال سازمان برای رضایتمندی استارت‌آپ‌ها بر این اراده است که ابهامات آنان را در شعب منتخب بررسی کرده و پاسخ دهد. به نظر می‌رسد با تعامل دوسویه میان سازمان و فعالان این حوزه، برخی مشکلات و سوءتفاهمات مرتفع خواهد شد. در پایان باید تاکید کرد هدف سازمان از ارائه خدمات بیمه‌ای متمرکز و ویژه به شاغلان و فعالان کسب‌وکارهای اینترنتی، کاستن از مشکلات آنان در مواجهه با ابهامات، سوالات و برخی ناهماهنگی‌هاست که امیدواریم با عملیاتی‌شدن این مهم، شاهد توسعه کسب‌وکارهای اینترنتی و به‌نوعی ایجاد اشتغال پایدار برای این جامعه عمدتا تحصیل‌کرده باشیم.

قوانین تامین‌اجتماعی با آنکه در سال54 تدوین و تصویب شده است، یکی از قوانین مترقی و مستحکم است و همچنان قابلیت اجرایی‌شدن دارد و بسیاری از مسائل امروز کسب‌وکارها در حوزه بیمه، با این قانون حل‌شدنی است. با این همه در تامین‌اجتماعی این تعصب وجود ندارد که قوانین به‌روزرسانی نشود. اگر کسب‌وکارهایی شکل می‌گیرند که نیاز به ضوابط خاص دارند، باید بازبینی آن‌ها طی فرایند تعریف‌شده‌ای در دستورکار سازمان و نهادهای قانون‌گذار قرار گیرد.

 

منبع: هفته‌نامه آتیه نو، شماره 159


ارسال نظر

captcha