معاون وزیر تعاون:

1200 میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی‌ها اختصاص یافته است

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس پیش‌بینی‌ها حدود 10 درصد از تسهیلات 12 هزار میلیارد تومانی اشتغال روستایی معادل هزار و 200 میلیارد تومان در اختیار تعاونی‌ها قرار می‌گیرد.

تامین 24 / سید حمید کلانتری اظهار داشت: تاکنون سه هزار تعاونی در سراسر کشور برای استفاده از تسهیلات 12 هزار میلیارد تومانی اشتغال روستایی درخواست داده‌اند.

وی در گفت‌وگو با ایرنا در زاهدان افزود: طرح‌های ارائه شده توسط این سه هزار تعاونی در مرحله بررسی در کارگروه‌ها و بانک‌های عامل برای تصویب قرار دارد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: استفاده تعاونی‌ها از تسهیلات اشتغال روستایی یکی از اولویت‌های این بخش است.

کلانتری گفت: تعاونی‌ها می‌توانند در حوزه رشد تولید داخلی و اشتغال همراه با کاهش فقر نقش موثری داشته باشند.

 

 سه هزار تعاونی فعال در کشور وجود دارد

 

به گفته کلانتری، سه هزار تعاونی فعال در کشور وجود دارد که هرکدام می‌توانند در محله، روستا و شهر خودشان نقش موثری را در بهبود وضعیت اقتصادی و اشتغال ایفا کنند.

وی اظهار داشت: نزدیک به 400 تعاونی مرزنشین با حدود یک میلیون و 700 هزار عضو در کشور فعال هستند که یک میلیون و 300 هزار نفر از این اعضا در سیستان و بلوچستان سکونت دارند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: 12 هزار میلیارد تومان به طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری کشور تخصیص داده شده که از این میزان اعتبار، بیش از 650 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به روستاهای مرزی و محروم سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است که تعاونی‌های مرزنشین این استان با ارائه طرح‌های مناسب می‌توانند بهترین بهره را از این تسهیلات ببرند.

کلانتری تصریح کرد: همچنین 800 تعاونی دهیاری در کشور وجود دارد که 18 هزار روستا را تحت پوشش قرار می‌دهند که می‌توان از این ظرفیت برای بحث توسعه روستاها با مشارکت مردم، شوراها و دهیاری‌ها بهره گرفت.

 


ارسال نظر

captcha