مدیرکل تامین اجتماعی گیلان عنوان کرد

امنیت بیمه‌ای در کارگاه‌های استان گیلان برقرار است

به گفته مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان در حال حاضر ۲۸ واحد اجرایی اصلی تامین اجتماعی در استان فعالیت می‌کند که از این تعداد، ۷ واحد اقماری و ۵ کارگزاری مشغول ارائه خدمت هستند.

تامین 24 / جمیل حق پرستی در نشست خبری روز گذشته که به مناسبت هفته تامین اجتماعی برگزار شد در مورد جمعیت آماری بیمه شدگان و مستمری بگیران گفت: در حال حاضر ۴۰۷ هزار بیمه شده اصلی و ۵۵۷ هزار بیمه‌شدگان تبعی و همچنین ۱۱۷ هزار مستمری‌بگیر اصلی و ۱۲۴ مستمری‌بگیر تبعی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.

 

به گزارش ایلنا، مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه ضریب نفوذی بیمه‌شدگان در استان ۴۷ درصد است، افزود: ضریب پشتیبانی این سازمان نیز ۳و نیم نفر بیمه پرداز به ازای یک نفر مستمری‌بگیر است که این نسبت خوبی در مورد ورودی و خروجی نیست.

 

وی در مورد کارگاه‌های تحت پوشش بیمه‌ای نیز عنوان کرد: در سال ۹۵ میزان تحت پوشش در کارگاه‌ها ۶۴ هزار و ۷۳۴ کارگاه است که با رشد ۵ درصدی در سال ۹۶ به ۶۷هزار و۸۱۲ کارگاه رسیده است.

 

حق پرست با بیان اینکه استان گیلان از استان‌های بالا در دریافت بیمه بیکاری است، افزود: در پایان سال ۹۶ میزان مقرری بگیران ۷ هزار و۸۵۷ نفر است.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته جمعا 21032 میلیارد ریال با رشد ۲۰ درصدی درآمد داشته‌ایم، افزود: دریافت حق بیمه دو بخش تعهدات کوتاه و بلند مدت دارد که در بخش کوتاه مدت در سال گذشته ۵۶۱ میلیارد ریال پرداختی انجام شد که نسبت به مدت مشابه ۱۹ درصد رشد داشته است.

 

حق پرست در مورد تعهدات کوتاه مدت که شامل مستمری بگیران، کفن و دفن و هزینه‌های بازمانده است، گفت: 19384 میلیارد ریال با رشد ۲۱ درصدی نسبت به مدت مشابه پرداختی انجام گرفت.

 

وی در ادامه در خصوص پرداختی‌‌‌‌‌‌های بیمه بیکاری افزود: سال ۹۶، مبلغ 1087میلیارد ریال مقرری بیمه بیکاری پرداخت شده است که در مقایسه با سال 95 به میزان 7 درصد رشد داشته است.

 

مدیر کل تامین اجتماعی استان در مورد دفترچه‌های درمانی بیمه‌شدگان تصریح کرد: در سال گذشته یک میلیون و 305 هزار و 935 دفترچه، صادر، تمدید و تجدید شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد رشد داشته است.

 

وی با بیان اینکه اولین عمل جراحی آرتروسکوپی (مچ پا) در بیمارستان رسول اکرم انجام شده است، گفت: این بیمارستان به‌عنوان منتخب طرح گردشگری سلامت تأمین اجتماعی شناخته شده است.

 

وی با اشاره به اجرای طرح استقرار نسخه الکترونیک مراکز درمانی طرف قرارداد با تأمین اجتماعی گفت: پس از حذف نسخه کاغذی در مراکز تأمین اجتماعی گیلان، طرح استقرار نسخه الکترونیک در مراکز درمانی طرف قرارداد در استان گیلان هم‌زمان با پنج استان دیگر آغاز شد که بیش از ۳۰۰۰ نسخه در این طرح به‌صورت الکترونیکی صادرشده است.

 

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان در ادامه به برنامه‌های حمایتی این سازمان اشاره کرد و گفت: اجرای دو مرحله طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای همسو با رویکردهای اقتصادی کشور و حمایت از واحدهای تولیدی و کارفرمایان، افتتاح شعبه سنگر به‌عنوان بیست و هشتمین واحد اجرایی استان، افتتاح ساختمان جدید شعبه بندر کیاشهر از اقدامت مهم سال ۹۶ بوده است.

 

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان، در ادامه خاطرنشان کرد: با تلاش‌هایی که در سال گذشته در خصوص امنیت بیمه‌ای در کارگاه‌های استان صورت گرفت، علیرغم همه تنگاه‌هایی که در فضای اشتغال وجود داشت؛ توانستیم امنیت بیمه‌ای را در حوزه کسب‌وکار و اشتغال تامین کنیم.

 

وی در ادامه از رشد ۴۲ درصدی بیمه زنان خانه‌دار در استان خبر داد و افزود: در پایان سال 96، تعداد 19560 نفر از زنان خانه‌دار زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند.   

 


ارسال نظر

captcha