فرانسه نخستین فینالیست جام جهانی 2018 شد

تیم ملی فوتبال فرانسه با برتری یک بر صفر مقابل بلژیک به فینال جام جهانی 2018 صعود کرد.

تامین 24 /  سه شنبه شب در نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی بیست و یکمین دوره رقابت های جام جهانی فوتبال، تیم های فرانسه و بلژیک در شهر «سن پترزبورگ» به مصاف هم رفتند که شاگردان «دیدیه دشان» در تیم ملی فرانسه با تنها گل «ساموئل اومتیتی» به برتری دست یافته و برای سومین بار فینالیست شدند.

به گزارش ایرنا، فرانسه در جام جهانی 1998 و 2006 نیز به فینال راه یافته بود که ثمره آن یک قهرمانی و یک عنوان دومی بود. 
بلژیک که در مرحله با از پیش روی برداشتن برزیل با روحیه ای بالا پا به میدان گذاشته بود، این بازی حساس را بهتر آغاز کرد و با اتکاء به هافبک های خوش تکنیک خود بر روند کار تسلط پیدا کرد.
فرانسه نیز در ضد حملات به سرعت بالای «امباپه» و قدرت حفظ توپ «ژیرو» دل بسته بود.
در دقیقه دهم، «ادن هازارد» کاپیتان بلژیک نخستین فرصت گلزنی را به دست آورد که با ضربه ای ضعیف آنرا از دست داد.
در دقیقه 20 شوت ناگهانی «آلدرویلد» بلژیک را در آستانه گلزنی که قرار داد که «هوگو لوریس» با واکنشی تماشایی مانع از باز شدن دروازه فرانسه شد.
در ادامه فرانسوی ها شرایط بهتری در بازی پیدا کردند و خلاقیت «گریژمان» و «امباپه» موجب شد تا این تیم چند فرصت نصف و نیمه ایجاد کند.
در دقیقه 39 فرانسوی ها در آستانه گلزنی قرار گرفتند که ضربه «پاوارد» را «کورتوآ» به زیبای دفع کرد.
در نهایت نیمه این دیدار سنگین و نزدیک با تساوی بدون گل همراه شد.
در نیمه دوم، فرانسه شروعی عالی داشت و در دقیقه 50 کرنر ارسالی «گریژمان» را «اومتیتی» با ضربه سر تماشایی به گل نخست این دیدار حساس تبدیل کرد.
در دقیقه 55 حرکت تیمی فوق العاده بازیکنان فرانسه «ژیرو» را در بهترین فرصت برای گلزنی قرار داد که بازهم او موقعیت را خراب کرد.
سرمربی بلژیک که نتیجه را از دست رفته می دید در تعویضی کاملا تهاجی «دریس مرتنز» را به جای «دمبله» که عملکرد ضعیفی داشت به میدان فرستاد.
در ادامه سازمان دفاعی قدرتمند فرانسه و عملکرد عالی هافبک های آنان سبب شد تا بلژیک با وجود تلاش فراوان، فرصتی برای گلزنی به دست نیارود.
دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی، چهارشنبه شب بین تیم های کرواسی و انگلیس برگزار خواهد شد تا حریف فرانسه در فینال مشخص شود.
فینال جام جهانی 2018 روز 24 تیرماه برگزار خواهد شد تا قهرمان بیست و یکمین دوره جام جهانی مشخص شود.
**ترکیب فرانسه:
هوگو لوریس، رافائل واران، ساموئل اومتیتی، بنیامین پاوارد، لوکاس هرناندز، پل پوگبا، انگولو کانته، کیلیان امباپه، بلیز ماتوئیدی(تولیسو)، آنتون گریزمان و اولیویه ژیرو (استفان انزونزی)
**ترکیب بلژیک:
تیبو کورتوا، توبی آلدرویلد، ونسان کمپانی، یان فرتونگن، مروان فلینی(کاراسکو)، اکسل ویتسل، موسی دمبله (دریس مرتنز)، ناصر چادلی(باتشوایی)، کوین دی بروین، ادن هازارد و روملو لوکاکو 


ارسال نظر

captcha