با امضای تفاهم‌نامه میان وزارت کار و سازمان میراث فرهنگی

مقدمات ایجاد ۵۰ هزار شغل گردشگری کلید خورد

با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت کار و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مقدمات ایجاد ۵۰ هزار شغل و خدمات گردشگری کلید خورد.

تامین 24 / علی ربیعی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه از آغاز به کار طرح کارورزی و مشوق‌های بیمه‌ای در حوزه گردشگری خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، وی گفت: اگر در دوران تحریم در بعضی از بخش‌ها دچار کاستی شده‌ایم اما در حوزه گردشگری می‌توانیم از ظرفیت‌های موجود استفاده و اشتغال‌زایی کنیم.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: به موجب این تفاهم‌نامه می‌توانیم با استفاده از فضای مجازی، تعداد ۵۰ هزار نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را بدون محدودیت رشته تحصیلی به عنوان بازاریاب و در صورت حصول نتیجه به عنوان راهنما به کار بگیریم.

 

به گفته وی، آژانس‌های مسافرتی می‌توانند از این امکان بهره‌مند شوند و تور لیدرهای بیشتری به استخدام درآیند و با این کار پس از دو سال شغل‌ها به شغل پایدار تبدیل می‌شود.

 

ربیعی متذکر شد: این افراد پیش از فعالیت رسمی، در یک دوره ۶ ماهه با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای، آموزش می‌بینند و آژانس‌ها برای جذب آنها به عنوان راهنمای تور ۲۷۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، کمک مزد و مشوق‌های بیمه مسئولیت مدنی و حوادث دریافت خواهند کرد.

 

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز از فعالیت ۵۰ هزار بازاریاب گردشگری به موجب این تفاهم‌نامه خبر داد و گفت: ۵۰ هزار نفر برای بازاریابی بسته‌های گردشگری در ۴۷۰۰ دفتر خدمات مسافرتی جهانگردی فعال می‌شوند.

 

به گفته مونسان، با امضای این تفاهم‌نامه، دانش آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاهی به تور اپراتورهای مجازی و بازاریاب گردشگری تبدیل شده، به مدت ۶ ماه آموزش کارورزی دیده و در دفاتر خدمات مسافرتی به عنوان بازاریاب مشغول کار می‌شوند.

 

وی تاکید کرد: ایجاد این ۵۰ هزار شغل در قالب مشاغل دولتی نیست و افراد پس از آموزش از محل بازاریابی خود ایجاد درآمد خواهند کرد.

 

به گزارش ایسنا، بر اساس این تفاهم‌نامه مشترک، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سهم بیمه کارفرمایان را به مدت دو سال خواهد پرداخت و افراد پذیرفته شده، در طول دوره آموزش ۲۷۰ نا ۳۰۰ هزار تومان یارانه هزینه آموزشی دریافت خواهند کرد.


ارسال نظر

captcha