نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

تامین اجتماعی باید تقویت شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در دیدار مدیران تأمین اجتماعی خراسان جنوبی، اظهار کرد: تأمین اجتماعی یک سازمان بسیار مهم است.

تامین 24 / حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی در این دیدار افزود: در شرایطی که بیمه‌ها دچار مشکل هستند ساختار تأمین اجتماعی به گونه‌ای است که مشکلات کمتری نسبت به سایر بیمه‌ها دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این امر نشان می‌دهد که ساختار بسیار خوب و حساب شده‌ای برای بیمه سازمان تأمین اجتماعی طراحی شده است.

وی تأکید کرد: باید تأمین اجتماعی تقویت شود و در واقع تأمین اجتماعی مبالغ قابل توجهی از دولت طلبکار است که در برنامه ششم توسعه نیز این نکته دیده شده که مطالبات خود را از دولت اخذ کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های مهم مجلس این است که سازمان تأمین اجتماعی و سایر بیمه‌ها تقویت شوند؛ چرا که اگر تقویت نشوند با توجه به موج بازنشستگی که در آینده با آن روبه‌رو هستیم آسیب‌پذیر خواهند بود و ممکن است مشکلات اجتماعی به همراه داشته باشند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کمک به این بیمه‌ها بسیار مهم است و آنان شرایطی دارند که نیاز به مساعدت دارند.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی در این دیدار با بیان اینکه ۴۷ درصد جمعیت این استان تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی هستند، گفت: همچنین ۷۰ درصد جمعیت شهری استان خراسان جنوبی نیز تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند.

مجید درویشی با بیان اینکه سال گذشته ١١٤ هزار و ٨٧٢ نفر در استان خراسان جنوبی بیمه شده اصلی تامین اجتماعی هستند، افزود: در حال حاضر این عدد به ١١٥ هزار و ٦٤٣ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد مستمری بگیران این استان نسبت به سال گذشته ٢ درصد افزایش پیدا کرده است، بیان کرد: این رقم از 14891 نفر، امروز به 15732 نفر رسیده است.

درویشی تصریح کرد: درمجموع  ٣٦٠ هزار نفر از جمعیت استان از خدمات تأمین اجتماعی برخوردار هستند.

درویشی با اشاره به جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی در استان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در مجموع ٤٧ درصد جمعیت کل این استان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.


ارسال نظر

captcha