نیمی از مهارت آموزان، جذب بازار کار می شوند

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور از جذب 40 تا 50 درصدی افراد مهارت آموزان به بازار کار خبر داد و گفت: این رقم هنوز مطلوب نیست هرچند با توجه به تغییراتی که در دنیای تکنولوژی رخ می دهد، این رقم به 100 درصد نمی رسد.

تامین 24 / «سلیمان پاک‌سرشت» در نشست خبری، با اشاره به برگزاری هفته ملی مهارت از 31 تیر تا 6 مرداد، گفت: مهارت آموزی از اهمیت بالایی برخوردار است که باید جامعه را نسبت به این موضوع حساس کنیم.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از تهیه بسته های آموزش مهارتی با کمک بخش دولتی خبر داد و گفت: تلاش سازمان فنی و حرفه ای، آموزش های مهارتی بر اساس نیاز بازار کار است و همکاری با بخش خصوصی نیز بر همین مبنا انجام می شود.
وی از برگزاری هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت خبر داد و افزود: این مسابقات که از 24 تا 27 تیرماه در استان های تهران و البرز برگزار می شود، مقدمه ای برای ورود به عرصه جهانی است.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: این مسابقات در سه گروه مسابقات ملی مهارت و مسابقات آزاد مهارت و مهارت معلولان با حضور ۵۴۴ مهارت آموز و در ۴ رشته گچ کاری گل آرایی تعمیر ماشین آلات سنگین و سازه های چوبی برگزار می شود.
پاک سرشت یادآور شد: برای قدردانی از نخبگان مهارتی، به جای هدایای مالی قرار شد، امتیازهای ویژه غیرمالی اختصاص داده شود.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد:برنامه های مهارتی به صورت استانی و بر اساس نیاز هر استان تدوین و اجرا می شود.
وی درباره فعالیت 96 مراکز جوار دانشگاهی گفت: قرار است این مراکز دانشجویان را با دنیای کسب و کار آشنا کنند.
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: البته طرحی به صورت آزمایشی در دست اجراست تا دانشجویان واحدهای عملی خود را در مراکز مهارت آموزی بگذرانند.


ارسال نظر

captcha